zavřít

Krev na košili v Alone in the Dark

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Aneb co všechno přiláká monstra a jak si poradit s temným žroutem lidí, schovaným ve vodě? + 4 OBRÁZKY

Po prvních záběrech z hraní hororové akční adventury Alone in the Dark máme několik nových obrázků a také výtah z dojmů zahraničních redaktorů, kterým vývojáři z Eden Studios dle všeho předvedli rozšířenou demoverzi již jednou odhalené části hry. Co jsme tedy dozvěděli nového?

  • Po celou dobu možnost libovolně přepínat mezi pohledem z první/třetí osoby.
  • Díky fyzikálnímu enginu Havok 4.5 opravdová simulace ohně včetně plamenů, šířících se do různých stran dle hořlavosti materiálu i např. postupné přeměny dřevěných židlí v žhnoucí popel.
  • Z puzzlů např. ten, kdy musíte v kanalizaci najít několik dřevených prken a s jejich pomocí vytáhnout elektrické kabely z vody, čehož mimochodem docílíte odpovídajícím pohybem analogové páčky na vašem ovladači.
  • Zcela bez ovládacího interface na obrazovce: zranění hl. hrdiny Carnbyho poznáte leda podle toho, že začne kulhat nebo mu skrz košili budou prosakovat krvavé skvrny (a případně odkapávat na zem, což přiláká krvežíznivá monstra).
  • Řadu příšer přemůžete působením na jejich smysly: některé vystraší určitý zvuk, jiné budete moci zavést do pasti na určitou vůni. Temné vodní stvoření, které těsně před vámi vtáhne a sežere nebohého opraváře, pak zastrašíte jedině světlem z baterky - tehdy se začne potvora stahovat a s sebou vezme veškerou tekutinu, takže vítěžně projdete suchou nohou jako Mojžíš přes Rudé moře.
Alone in the Dark vyjde v květnu pro PC, X360, PS2 a Wii, verze pro PS3 bude následovat později - více v předchozím zpravodajství.
zdroj: IGN, Gamespot, Gameplayer

levis

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.