zavřít

Kooperativní Mercenaries 2

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

O zapojení kamaráda do co-op hrátek a omezeních, vyplývajících z akce ve dvou v otevřeném světě. + TŘI VIDEA

Blížící se herní počin Mercenaries 2: World in Flames nabídne zajímavé vyžití díky přítomnosti kooperativního online módu, který umožní, aby vám váš kamarád podal pomocnou ruku v již rozehrané singleplayerové kampani. Zkrátka tohle hodně akční dobrodružství lze od začátku do konce absolvovat ve dvou lidech, přičemž zapojení parťáka do akce má být velice snadné a intuitivní. Hra navíc vyhodnotí, kde byste mohli aktuálně být nejvíce nápomocní, takže připojíte-li se do rozehrané mise, kde se kamarád právě prohání co pilot v helikoptéře, automaticky dostanete roli střelce u kulometu výše avizovaného stroje. Mise se v žádném případě nemění, jenom na jejich plnění prostě budete ve dvou. Což podle všech ohlasů výrazně přidává na zábavnosti. Na druhou stranu je třeba zmínit, že pro co-op tu nejsou vyčleněné žádné speciální levely či něco podobného. Nicméně je pamatováno, tedy alespoň v případě X360 verze, na speciální achievementy dosažitelné právě a jen díky co-opu.


S hrátkami ve dvou se váže jedna "malá" nepříjemnost, kterou mnozí (v podobném duchu) zažili např. u slovutného Diabla na PSX. Hráči totiž musí mezi sebou udržovat určitou, tvůrci povolenou distanc - jinými slovy prostě není možné, aby se rozdělili způsobem, že se každý vydá na úplně jinou stranu rozlehlé herní mapy. Tahle vzdálenost má konkrétní omezení, jež v řeči čísel znamená cca půlkilometrový rádius. Přičemž pokud jej překročíte, obraz začne pozvolna tmavnout, až se stane naprosto statickým. A akce nehratelnou :)

Když jsem tak u mnou oblíbených čísel, vypadá to, že v Mercenarise 2 budete mít k dispozici a na výběr celkem 188 nejrůznějších dopravních prostředků a k tomu 25 zbraní. Za všechno se ale platí a na lepší vybavení si tady budete muset vydělat poctivým plněním zadaných úkolů, kde kupř. zabití nevinného civilisty znamená srážku z finální finanční odměny. Takže zdejší totální destrukce bude vyžadovat opravdu cizelérské aktivity a věru hodně schopné lovce hlav. Patříte mezi ně?

Více o Mercenaries 2, kteří vyjdou začátkem září pro PS3, PC, X360 a PS2, na nových obrázcích (ukazují rozdílnou grafiku v PS2 verzi), předešlém zpravodajství a třech souvislých videích z hraní singleplayeru:


Mercenaries 2 gameplay video 1


Mercenaries 2 gameplay video 2


Mercenaries 2 gameplay video 3
zdroj: GameSpot, Destructoid, GT, PR

mart

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.