Kooperativní hra a termín Crackdown
zdroj: tisková zpráva

Kooperativní hra a termín Crackdown

22. 12. 2006 11:11 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Jak bude vypadat co-op mód a čím se liší jednotlivé gangy v brzkém GTA klonu pro Xbox 360?

Včera Microsoft oznámil, že se 18. ledna chystá vydat hratelnou ukázku svého nadcházejícího, pro Xbox 360 exklusivně vyvíjeného, akčního projektu s názvem Crackdown. Plná verze tohoto díla studia Real Time Worlds se podle oficiálních informací má objevit 20. února v USA a 23. února v Evropě. Demo by mělo obsahovat jak singleplayer, tak i kooperativní módy. O tom, jak těžké je tuto hru dát dohromady, stejně jako o tom, jaké rozdíly budou mezi singleplayerem a multiplayerem, a dalších věcech, se vývojáři zmínili ve svém rozhovoru pro magazín MSXBOX World. K tomu pro vás máme sadu nových screenshotů a také odkaz na nové video.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva

Co se týče obsahu, kooperativní mód se nebude od singleplayeru lišit. A právě to bylo pro tvůrce výzvou. Hra jako taková totiž disponuje světem vykresleným až do horizontu a to navíc značně živým. Svůj domov v něm má velká spousta postaviček, všude se pohybují různá vozidla a další objekty, které všechny mohou být ovlivněny fyzikálním enginem, což zprostředkovat do multiplayeru není zrovna legrace. Tvůrci mají rozhodně zájem hráčům v kooperativní hře nabídnout stejnou volnost, jaká panuje v singelplayeru, takže i zde budete moci chodit kdykoliv kamkoliv si vzpomenete. Kromě toho bude kooperativní mód libovolně přístupný. Hra může být otevřena na základě žádosti o připojení se pro kohokoliv či pouze pro přátele. Když třeba budete mít problém s nějakým náročným bossem, můžete si k sobě přizvat dalšího hráče, aby vám s ním pomohl.

Připomínám, že gangy budou v Crackdown tři - asijský, ruský a mexický. Poznáte je i podle řeči, mluvit totiž budou převážně svými rodnými jazyky - los Muertos španělsky, The Volk rusky, avšak Shai-Gen Corporation anglicky, a to kvůli tomu, že jej tvoří víc národností, byť původem z Asie. Podle nich je město, kde budete coby posel práva a spravedlnosti úřadovat, rozděleny na tři hlavní části, tématicky vyvedenétak, aby odpovídaly danému gangu. Uprostřed pak jsou čtyři ostrůvku tvořící centrum vaší agentury. Jak už jistě víte, Crackdown nese prvky RPG. Hráč bude moci v průběhu hraní zdokonalovat své schopnosti a dít se to bude přes zabíjení protivníků. V bojích muž proti muži nebo při jakémkoliv zabití nepřítele s využitím brutální síly tak například vylepšíte své svaly, honičkami vypilujete své řidičské schopnosti, skákáním přes střechy vytrvalost, apod.
zdroj: FiringsquadMSXBOXXboxyde, IGN

korgull

Nejnovější články