zavřít

Japonské RPG Stella Deus

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Vzpomínáte si ještě na PC hru Gorky 17? V duchu jejích soubojů (i když výrazně komplexněji) je řešena koncepce SRPG (strategy RPG), což je zcela unikátní konzolový žánr.

Jeho zatím poslední zástupce, který se v dubnu 2005 objeví v Americe na konzoli PlayStation 2, má název Stella Deus: The Gate of Eternity.

Na rozdíl od dosavadních aktivit firmy Nippon Ichi - SRPG série Disgaea, La Pucelle Tactics a Phantom Brave, je vizuální prezentace Stella Deus o trochu více dospělejší, jestli se to tedy vůbec dá u japonské produkce takhle říci. Nicméně kreslené kontury mají nezaměnitelný půvab tím více, oč je realističtější rozpohybování všech postav na scéně. K tomu si připočtěte namluvení dialogů zdejšího příběhu s očekávaným fantasy rámcem a hlavně soundtrack, který má mít na svědomí Hitoshi Sakimoto (Final Fantasy Tactics, Vagrant Story).


Klíčový samozřejmě bude soubojový model, jenž v tomto žánru do značné míry evokuje šachovou partii. Jednotlivé postavičky se budou klasicky střídat na tahu po kolech a možnosti eventuálních aktivit má determinovat jejich specializace (job) a také dosah pohybu po herní ploše, rozdělené na pomyslné čtverečky. Důležité bude, zda-li soupeře napadnete zezadu či zepředu, zda-li můžete vytvořit drtivější atak v kombinaci s vedle stojící postavou z vaší družiny a v neposlední řadě skutečnost, kým a na koho vlastně zaútočíte.

Tvůrci hovoří o padesáti hodinách hraní, jež vedle bojování mají vyplnit i taktické rošády s inventářem a menu, v nichž bude prostor pro dokupování žádaných propriet, vytváření vlastních předmětů, jakož i přiřazování rozličných skillů. Jak to celé uzavřít? Pakliže máte rádi hry, u nichž se musí přemýšlet, jedna taková je právě na obzoru.
zdroj: PR

martin

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.