Jaká je PC verze Rayman Raving Rabbids?
zdroj: tisková zpráva

Jaká je PC verze Rayman Raving Rabbids?

27. 12. 2006 14:14 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Posvítíli jsme si na rozdíly mezi PC a Wii verzemi, jejich ovládání, zpracování, zábavnost a také nahráli pětici videí.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Když jsem hrál posledního Raymana (recenze) na Wii, docela mě zajímalo, jak bude vypadat na ostatních platformách, když vychází snad na všechny myslitelné – PC, PS2, Xbox 360, Xbox, GameBoy, Nintendo DS (u dvou posledně jmenovaných má jít o klasickou skákačku) - protože právě unikátní ovládání dělá z Wii verze výjimečnou hru. Instalace na PC zabere přibližně jeden a půl gigabajtu a co se technické stránky týče, hra vypadá prakticky stejně jako na konzoli. Možná obsahuje detailnější textury (například transparenty vítající Raymana v aréně), ale ruku do ohně bych za to nedal. Jediný nepopiratelným technickým vylepšením je nastavení rozlišení a možná právě proto mi textury připadaly ostřejší.

Podstatný rozdíl je samozřejmě v ovládání. Bláhově jsem se domníval, že když hra vychází i pro PS2, bude lepší použít gamepad. Vlastním kousek, který je velmi podobný Dualshocku, ale Rayman se s ním hrát absolutně nedá. Hned první úroveň, kdy jsem musel rychle a zároveň přesně otáčet analogovým joystickem, abych rozeběhl Raymana, byl očistec. Po pár zoufalých pokusech jsem se vrátil do herního menu a ovládání přehodil na myš a klávesnici. S těmi už to bylo podstatně pohodlnější. Pro rozpohybování Raymana buď kmitáte myší nahoru a dolů (tedy jen po podložce, nikoliv ve vzduchu, jako u Wii verze :-), nebo na přeskáčku mačkáte pravý a levý CTRL. Raymana oproti Wii verzi rozeběhnete rychleji, na druhou stranu si připadáte jako v osmdesátých letech, kdy byly populární sportovní hry na podobném principu.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Oblíbené tancování se provádí levým a pravým CTRL nebo tlačítky na myši. A právě u tancování je cítit největší rozdíl mezi oběma platformami. Tam, kde vás Rayman u Wii dokázal rodovádět, u PC verze jen sedíte a tupě odmačkáváte přijíždějící králíky. Žádné nadšení, žádný pohyb, žádný náboj. Na druhou stranu myš se dobře hodí třeba k naklánění desky, po které se valí kulička (viz video níže) nebo ve FPS úrovních, kde je pro PCčkáře přeci jen pohodlnější. Jen přebíjení není dořešené. U Wii je třeba zatřást nunčakem, zde stejnou funkci zastává myš. Problém je, že ne vždy se vám povede škubnout hlodavcem dobře a náboje doplnit. Nemluvě o tom, že když přebíjíte, absolutně si rozhodíte míření.

Celkově se mi zdá PC verze mnohem dětinštější. Caparty bude bavit hrát si s Raymanem i na klávesnici, přeci jen jsou zaměření více na vizuální zpracování a místo herních principů asi spíš budou obdivovat humorné situace. Nicméně těm odrostlejším hraní PC verze asi vůbec nic neřekne a mohu-li soudit, dle zkušeností z vlastním gamepadem, tak s PS2 verzí to bude ještě horší. Ale přeci jen bude Rayman na PC v něčem vynikat. Zaprvé chystanou lokalizací (leden) a zadruhé cenou, která je oproti Wii verzi poloviční.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Pro ilustraci jsem z PC verze nahrál pětici videí (11 MB - 33 MB, XVID). V prvním je profláknutý hod krávou do dálky, druhé je o úrovni, kdy musíte po obrazovce kreslit Wii-mote nebo myší, a děláte-li to přesně, odměnou je vám spousta bodů. Třetí ukázka je od zubaře, kdy trpícímu králíkovi rvete ze zubů červíky. Další je omílané tancování a poslední video ukazuje závody na divokých prasatech, které občas alternují za střílečku ve finální úrovni každého dne.

zdroj: vlastní

pavel

Nejnovější články