zavřít

Jak zkrotit slizouna v Ghostbusters

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

New York se hemží strašidly a potvorami, hádejte, koho na ně pošlou? No přece vás!

Od podzimního odhalení Ghostbusters: The Video Game se o hře přerušovaně mluví a nemluví, jasné však předem bylo, že chybět nemůže ani na letošním veletrhu E3, kam vývojáři opět přivezli úroveň s knihovnickým duchem. Připomeňme, že půjde o third-person akci navazující na dvojici úspěšných filmových trháků, a že se v ní stanete novým rekrutem v týmu Krotitelů duchů, majících za úkol zamezit zamoření New Yorku strašidelnými i vcelku legračními monstry.

Počítačem ovládaní spoluhráči vám budou pomáhat, seč to půjde: jednou na duchy hodí pasti, jindy vás oživí, pokud vás některý ze slizounů složí na zem. Konečně vám pomohou i ve chvíli, kdy se snažíte potvoru sami lapit a máváte kolem sebe protonovými paprsky, přičemž platit bude, že čím víc paprsků, tím větší šance, dostat se monstru na kobylku.


Duchové na vás přitom nebudou čekat, jak to s nepřáteli v akčních hrách obyčejně bývá. Někdy protrhnou zeď nebo vrazí do místnosti skrz okna, poté je zase uvidíte, jak se schovávají v koutě nebo užírají z připravené hostiny, kterou sami zlomyslně přerušili svým vstupem na scénu. A chybět nebude ani moment překvapení, jako třeba, když vám na hlavu shodí celou.. celou.. ale to by pak nebylo žádné překvapení, ne?

Abyste takového ducha polapili, nejprve mu svým paprskem budete muset dostatečně dát, co proto, přičemž zde se osvědčí reflexy naučené z osamělých polední za plotnou: jakmile se z toho začne kouřit, je to hotové. Vybranou pochoutku nadále postačí omatlat protonovým paprskem, tedy pokud jej správně zacílíte, a nechat si pro ni kolegy připravit past, do níž bude duch následně uložen. Nebojte, pro leckoho to nakonec dopadne lépe, než když se snaží scedit těstoviny v tu správnou chvíli..

Protože se tu a tam jistě netrefíte, mají vývojáři pro jistotu připravené plně zničitelné prostředí, díky němuž se bude všechno lámat, trhat a padat jako ve skutečnosti filmu. A vedle obyčejných protonových zbraní tu samozřejmě bude celý arzenál hotových specialit: ledová dávka (zmrazí nepřátele), odstřelovací protonová puška s hledáčkem i pistole střílející sliz.


Ghostbusters E3 2008 trailer

Ghostbusters vyjdou na podzim pro PC, Xbox360, PS3, PS2, Wii a DS, přičemž narozdíl od jednoho nejmenovaného fotbalu se zde netřeba bát, že by verze pro osobní počítače byla nějak okuchaná. Vývojáři akorát museli z PC verze odstranit některé scény, aby ji mohli prodávat s ratingem 10+, a vedle toho plánují vedle klávesnice a myši také podporu gamepadů - více o hře v posledním zpravodajství:

Krocení duchů po boku Ghostbusters  [30.4.2008 14:14 - levis]
Na hostinu a do knihovny v Ghostbusters  [9.12.2007 14:14 - levis]
Ghostbusters aneb nenažraná monstra  [29.11.2007 19:19 - levis]
Zkrocení zlého ducha v Ghostbusters  [17.11.2007 16:16 - levis]
Ghostbusters aneb Krotitelé duchů se vrací  [15.11.2007 16:16 - levis]
zdroj: IGN

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.