zavřít

Jak se hraje third-person akce X-Blades

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Budou zbraně s kouzly a stylové nehratelné sekvence stačit v konkurenci hack&slash žánru?

Další svižná third-person akce s názvem X-Blades, mající jednak multiplatformové a druhak celkem povedené anime kontury, se blíže představuje. Především tolik, že hlavní hrdinka Ayumi zde vlastní, vyjma sexy kostýmku, zajímavé duo sečných zbraní, které lze využít na větší distanc jako střelné, a k tomu ještě nějaká ta kouzla, co se budou hodit proti vskutku početným zástupům nepřátel. Jejichž likvidací, resp. ziskem duší, si posléze budete moci nakoupit další magii, zvýšit hodnotu zdraví, atp.

Dění se přitom odehrává v řekněme standardně vymodelovaném světě, zdejší fantasy akci však pravidelně oživují právě kreslené nehratelné sekvence. Jinak však nejde o nic zvláštního a mimořádného, upřímně řečeno, v konkurenci titulů jako je Devil May Cry či Ninja Gaiden tahle snaha asi zůstane ležet ladem. Ale nepředbíhejme!

Hra je prozatím hotova z nějakých 65% a dle testování na serveru IGN potřebuje (logicky) poněkud doladit, zejména ve stísněnějších prostorách se mohou dostavit komplikace díky povědomí, že hlavní hrdinka je kromobyčejně rychlá. Její aktivity, v případě konzolových verzí, ovládáte klasicky duem analogů (pro pohyb a kameru), hlavní tlačítka na gamepadu pak slouží pro útok tváří v tvář, sesílání kouzel, aktivaci skoku a v posledku střelbu na vzdálenější potíže. Nechybí funkce automatického zacílení vašeho soka podle hesla, škoda rány, která padne vedle.


Vedle častého bojování dojde i na exploraci, hledání rozličných artefaktů vás pak odmění power-upy či hodně speciálními kouzly. Mezi těmi standardními přitom najdeme efekt zpomalení běhu času nebo teleportaci - pro rychlé opuštění místa, na němž vám začíná hořet půda pod nohama, přičemž v téhle souvislosti se hodí zmínit olbřímí bosse, co tu na vás mají čekat.

Pravděpodobně to bude i multiplayer, a třebaže všechny verze (PC, X360 a PS3), které se v říjnu objeví na trhu, budou v zásadě identické, tvůrci chtějí v každé nabídnout něco extra - více v dosavadním zpravodajství.
zdroj: IGN, TheAngryPixel

mart

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.