zavřít

Jak se hraje adventura Darkness Within?

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Neveselý hororový příběh je na evropském trhu, ale Lovecraftovi se prý nepřibližuje ani zdaleka.

V neveselém příběhu Darkness Within: In Pursuit of Loath Nolder, prý silně inspirovaném díly mistra Lovecrafta (Call of Cthulhu), slibovali Turci z Zoeptrope Interactive řadu vychytávek. Od tří speciálních obtížnostních levelů přes řadu lekavých grafických efektů po hrůzyplnou atmosféru/dějovou linku. Hra se točí kolem paranormálního detektivního případu a děj posouvající úkoly ve vámi získaných dokumentech jsou podtrhávány či řešeny za pomoci tzv. dešifrovacích snů. Vše mělo být umocněno pohledem z vlastních očí, přidávajícím na strašidelnosti.


Kolegové z Gamespotu ovšem neměli pro kvality hry valné pochopení. Tahle adventura zapadla nejen ve svém žánru a odnesla si nelichotivou známku 35%. Za jedinou konkurenceschopnou stránku Darkness Within považuje recenzent zvuky. Vyloženě mizernou naopak shledává mdlou zápletku s nulovým tempem (pro Doom OK, v případě adventury však ne zrovna milé zjištění), špatně řešený interface/inventář a vizuálně nezáživný design. Závěrečná zmínka o totální absenci kvalitního děsu (B-dílo jako vyšité) je jen posledním hřebíčkem do rakve na pohled vcelku nadějné adventury.

Darkness Within proniklo na evropské trhy pod taktovkou vydavatele Lighthouse Interactive a dostupné je též digitální distribucí. Na oficiálních stránkách najdete demo & trailer a sadu posledních screenshotů pro změnu v naší galerii.
zdroj: PR, Gamespot, Adventure Games

jester

Novinky na CZC.CZ

 • hra Wreckfest

  Pravidla jsou od toho, aby se porušovala a tak ve ...

  1599 Kč Koupit
 • hra Wreckfest

  Pravidla jsou od toho, aby se porušovala a tak ve ...

  1599 Kč Koupit
 • hra NBA 2K20

  Hry vydané v rámci legendární franšízy NBA 2K se za dlouhé ...

  2499 Kč Koupit

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.