Informace o závodech TOCA Race Driver 2
zdroj: tisková zpráva

Informace o závodech TOCA Race Driver 2

17. 10. 2003 15:15 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Jak už je vám delší dobu známo, Codemasters připravují závodní simulátor TOCA Race Driver 2 nejen pro Xbox, ale i pro PC.

Hra poběží na vlastním engine a má využívat úplně nový model chování vozidel, který prý bude mnohem věrohodněji odpovídat realitě než u minulého dílu. Příběh či spíše dějovou linii hry budete sledovat z pohledu první osoby a pochopitelně půjde opět o kariérový postup člena malého nezávislého závodního týmu, který se postupně dostane nejen z finanční krize, ale vyšplhá se až mezi předního jezdce Grand Prix, přičemž cestou ozkouší několik druhů motorových sportů.

Obrázek zdroj: tisková zpráva V TOCA Race Driver 2 s podtitulem The Ultimate Racing Simulator na vás čeká 31 závodních soutěží jako třeba Open Wheel Grand Prix, Truck Racing, Open Wheel Oval Racing, Rally, Rallycross, Ice-Racing, Formula Ford, Classic Racing, Convertible Racing, Street Racing, GT Racing a tak dále. Celkově si během nich zajezdíte na téměř 60ti skutečných i vymyšlených tratích po celém světě, pro které bude k dispozici 35 modelů vozidel. Najdete mezi nimi třeba Ford GT, Aston Martin Vanquish, Jaguar XKR, Nissan Skyline nebo AMG-Mercedes CLK.

Jak jste si mohli přečíst výše, ve hře nebudou chybět ani závody trucků a tahačů, ve kterých vyzkoušíte třeba obří Ford 9000, pro náročnou off-road jízdu tu bude například Land Rover Bowler Wildcat, s Aston Martin V12 Vanquish si zajezdíte na ledu. Ve hře by se měla objevit samozřejmě celá řada povrchů, které budou nejen realisticky vypadat, ale mají i věrohodně ovlivňovat chování vozidel. Co se týče grafiky, dnes vám sice nové obrázky nenabídneme, tvůrci z Codemasters nás ale ujišťují, že některé objekty se budou skládat až z třikrát více polygonů než v prvním díle. Obě verze (pro PC i Xbox) by se neměly co do obsahu v ničem výrazně lišit a mají mít i podobné možnosti pro multiplayer. PC podoba TOCA Race Driver 2 bude hratelná přes službu GameSpy Arcade. Dřívější screenshoty najdete v galerii, hra samotná by se měla objevit v půlce příštího roku.

zdroj: C&VG

kate

Nejnovější články