zavřít

Informace o záhadné konzoli Phantom

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

O herní konzoli Phantom, která je stále zahalena rouškou tajemství, jsme na Tiscali Games již psali.

Na americkém GameSpotu nyní vyzpovídali i šéfa Infinium Labs Tima Robertse, který prozradil další zajímavé detaily. Předně, Phantom bude ve své podstatě PC, alespoň do té míry, že na něm půjdou hrát všechny existující PC tituly a bude ovladatelný i pomocí klávesnice, joysticku nebo myši. Zároveň má ale disponovat několika rysy, které jej odliší jak od osobních počítačů, tak od stávajících konzolí. Phantom bude vyžadovat permanentní připojení k internetu (kabel, DSL, ISDN atd.), odkud budou také pomocí speciálních aplikací a kanálů stahována data. Majitel konzole však bude muset za užívání systému platit pravidelné měsíční poplatky.

Podle Robertse se hlavní cílovou skupinou Phantomu stanou hráči ve věku 3 až 38 let, kteří dnes tvoří 80% podíl na trhu. Nabídka her má být tedy co nerozmanitější a ovládání co nejjednodušší, tak aby ovšem vyhovovalo všem. Na otázku, čemu bude Phantom přímo konkurovat (či jakému stávajícímu zařízení se nejvíce přiblíží), zazněla šalamounská odpověď, že konzole se bude snažit vyplňovat existující mezery na trhu. Otázka zní, zda je tu něco podobného skutečně potřeba, tedy jestli o Phantom bude v této podobě zájem.

Pořizovací cena po uvedení by se měla pohybovat kolem $400, v Americe půjde zařízení objednat pouze on-line a spolu s ním by měli hráči dostat i řadu her (kromě existujících PC titulů budou vyvíjeny i některé exkluzivní, ovšem nic víc není známo). Podle Robertse jde v případě Phantomu o dobrou a dlouhodobou investici pro milovníky všech druhů interaktivní zábavy. Faktem zůstává, že také o poměrně drahou (minimálně ve srovnání s Playstation2 nebo Xboxem).

Všechna tajemství by měla definitivně padnout 17. srpna v poledne na Ultimate Gamers Expo v Los Angeles, kdy bude Phantom odhalem a představen do nejmenších detailů. Betatest začne v říjnu, ovšem přístroj by se měl na trhu objevit ještě před Vánocemi. Trochu znepokojující je i fakt, že firma najme pouhých 300 testerů, což na službu, kterou má využívat v dohledné době milion uživatelů, skutečně není příliš. Lépe řečeno, i Blizzard má pro své hry více testerů! Jsme skutečně zvědaví, jak toto dopadne.

zdroj: Gamespot, Phantom

kate

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.