zavřít

Informace o Heaven and Hell

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Protože podle Bible stvořil Bůh člověka ku obrazu svému, má člověk celkem přirozené tendence často se dosazovat do jeho role.

Je to mj. vidět i na počítačových hrách. Kromě např. simulace Boha v Black&White naleznete tzv. "božský mód" i v SimCity 4. Titul Heaven & Hell od MadCat Interactive má už podle svého názvu s mocnostmi nebe a pekla leccos společného, přesto by se prý měl od jiných "božských" her podstatně lišit.

V Heaven & Hell můžete uplatnit všechny známé věci jako kouzla, zázraky, svou moc, odplatu a také trest. Ovšem to všechno za trochu jiným účelem, než je budování populace. Vám půjde o to, získat důvěru a víru co největšího počtu příslušníků již existujícího obyvatelstva. Základními prostředky jak toho dosáhnout proto budou prorokové (je jich sedm a jsou vždy jen tam, kde leží vaše skutečná moc), již zmíněné zázraky, ale i prostý nátlak. Jak svou roli zvládáte poznáte podle dvou ukazatelů - Many tvořené vírou a Karmy, vlivu dobra nebo zla působícího na každého obyvatele. Místo toho, aby se hráč zabýval ekonomikou a "výrobou" nových lidiček, bude muset užívat Many pro ovlivnění Karmy světa a získávání tak nových věřících, což mu na oplátku přidá zase Manu.

Hra vás přivítá do plně živého a zaneprázdněného světa. Jsou zde dvě kampaně - jedna za dobro a jedna za zlo. Pokud se rozhodnete být dobrým Bohem, můžete sledovat, jak je vše veselé, kytičky rostou, lidé si při chůzi rozverně poskakují a vše je prostě takové barevné. Když se ale rozhodnete pro cestu zla, uvidíte, jak vegetace vadne, lidé jsou rozmrzelí a svět se topí v temnotě. Jenže jde o to, co se stane, když se dobro a zlo spolu střetnou. Heaven & Hell bude vybavena čtyřmi typy obyvatel - farmáři, nomádi, měšťané a horníci. Některé z nich snadno ohromíte zázrakem, jiní dobře reagují na kázání, další musí být zase mírně namotivováni silou. Jednotlivé herní mapy budou obsahovat čtyři až deset vesnic a měst nacházejících se v nejrůznějším prostředí od pouští, přes hory, lesy či prérie. Hned jak se obyvatelé domu svěří do vaší péče, změní svůj život ve vašem jménu. Využít je můžete buď jako zdroj Many nebo Karmy. Karmu ale budete moci produkovat navíc pomocí speciálních budov - např. NightClub sálá trochu té negativní Karmy a naopak park vydává Karmu pozitivní. Když bude nutné změnit Karmu města nějak masivně, budete moci přivolat na pomoc archanděly a různá monstra.

Typickými úkoly misí bude eliminování nepřátelských proroků, obrátit určitou skupinu obyvatel pro víru ve vás, ochrana jistých budov či jednotek nebo získání dostatečného množství Many pro vyvolání nějakého zázraku. Heaven & Hell vám nabídne také multiplayer až pro čtyři hráče ve dvou týmech korespondujících s dvěma stranami - dobrem a zlem. Společnost CDV plánuje vydání tohoto titulu někdy během první poloviny tohoto roku, a to pro Xbox i PC. Více podrobností v tomto interview.

zdroj: GameSpy

korgull

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.