Informace o chystané RPG Restricted Area
zdroj: Archiv

Informace o chystané RPG Restricted Area

25. 1. 2003 14:50 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Čtvrtek byl úrodný na oznámení nových titulů.

Jedním z těch, které jsme vám v ten den představili, byla rovněž akční cyberpunková RPG s názvem Restricted Area. A právě o ní dnes máme o něco více informací z interview uveřejněného na RPG Codex.

zdroj: Archiv Restricted Area vzniká ve čtyři roky starém německém studiu Master Creating, čítajícím devět lidí. Od založení tohoto studia se jeho členové zabývali tvorbou IRIS, enginu pohánějícím nyní jejich nový herní projekt. Titul vás zavede do prostředí srovnatelného s filmy Bladerunner či Matrix. K tomuto rozhodnutí vedlo tvůrce přesvědčení, že již existuje příliš mnoho fantasy her, kde člověk hraje stále stejné role, bojuje se stále stejnými monstry a za stále stejnou cenu. Chtěli prostě vytvořit něco nového. Navíc jsou fanoušky podobně orientovaných "pen-and-paper" RPG her jako "Shadowrun" a "Cyberpunk", což se pochopitelně na Restricted Area odrazí.

Jak jste se dozvěděli v rámci oznámení hry, objeví se v ní hned čtyři různí hrdinové - agent John Johnson, PSI kouzelnicí, asijský mistr bojových umění a počítačová expertka. Protože každá z těchto postav oplývá jinými schopnostmi, bude se postup s každou z nich velice lišit. Zatímco John bude jako jediný moci používat těžké zbraně a vynikat v boji "na dálku", počítačová expertka chráněná malým létajícím robůtkem zase bude jedinou osobou, která se bude moci dostat do kyberprostoru a tam získávat software pro svého "drona", nacházet peníze, ale hlavně odemykat zabezpečovací systémy jako kamery, nebo lasery, apod.. Mistr bojových umění bude samozřejmě držet prim v kontaktních soubojích. Nakonec PSI kouzelnice je jedinou hratelnou postavičkou, která bude moci využívat určitý druh futuristické magie.

zdroj: Archiv V Restricted Area se setkáte s pěti druhy zvláštních schopností. Pro každou z postaviček bude vymezen jeden, přičemž ten zbývající budete moci uplatnit na všechny. Každý druh čítá 15 schopností, tudíž jeden charakter se jich bude moci naučit až 30. Master Creating pro vás připravují mnoho různých typů nepřátel. Proti vám budou stát nejen lidé, ale také roboti, cyborgové, mutanti anebo počítačové programy číhající v kyberprostoru. Podobně jako v jiných RPG, i v této bude spousta dialogů založených na příběhu, interakce s NPC a systém postaviček tvořený klasickými parametry jako jsou síla, obratnost, inteligence, síla vůle, apod. Co se týče navržení svého hrdiny, budete si moci vybrat pouze z výše uvedených a maximálně jim přidělit nějaké krycí jméno. Při hraní pak svou postavu budete rozvíjet dle svého uvážení volbou vybavení, implantáty, ad. Místo artefaktů typických pro fantasy, budete v této hře nacházet vedle již zmíněných implantátů také geneticky vylepšené orgány. Narazit však můžete i na zbraně, lékárničky a objekty potřebné pro splnění daných úkolů.

zdroj: RPGCodex

korgull

Nejnovější články