zavřít

Hororový Haunting Ground

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Po automobilové havárii se osmnáctiletá Fiona probírá z bezvědomí v tajemném hradním sídle, z něhož není úniku.

Tak tenhle nepříjemný scénář je prologem Capcomáckého survival-hororu, který se na americkém trhu a konzoli PS2 objeví v květnu tohoto roku. A podle všeho nebude zdejší dobrodružství šetřit netradičními nápady.
Připravte se mimo jiné na přítomnost záhadného, podivně znetvořeného muže, který vaší postavu bude skrze zdejší neutěšené prostory neúnavně pronásledovat. Na spolupráci s chytrým ovčáckým psem jménem Hewie, jenž bude Fioně zdatným společníkem a ochráncem. Na řešení rozličných puzzlů a dech beroucích situací a scén, při nichž budete cítit srdce hlavní hrdinky tlouci skrze dualshock o pomoc. A čím kritičtější situace, tím více začne Fiona panikařit a její ovládání se stane komplikovanější. Vizuálním bonbónkem ve vyhrocených okamžicích se má stát nesmírně stylové černobílé zobrazení - konečně, ani FMV sekvence nemají být nijak ošizené. Ujme se jich totiž japonský filmový režisér Naoto Takenaka, což má zajistit umocnění celkové atmosféry, v níž fajnšmekry tradičně potěší kvalitní hudební kulisa, která má pružně reagovat na momentální situaci.


Propracování herních mechanismů bude vůbec věnována velká pozornost. Nepřátelé vás mohou slyšet a mají reagovat na zvuky ve svém okolí. Na druhou stranu tu bude i Hewie, jenž dokáže detekovat (sluch a čich) mimo jiné blížící se nebezpečí a Fionu poté varovat. Vedle nutné konfrontace s nepřátelskými elementy se mluví o motivu častého schovávání za rozličnými objekty a vůbec velkému využití zdejšího interaktivního prostředí. Takže po vcelku originálních projektech minulosti jako Eternal Darkness (GC) či Forbidden Siren (PS2) se před námi rýsuje další neobyčejné hororové představení!

zdroj: WP

martin

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.