zavřít

Hon za gobliním srdcem v Divinity 2

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Krátká epizoda s návštěvou temného hvozdu aneb proč to vesnický ňouma nemyslí dvakrát upřímně. + OBRÁZKY, TRAILER

Hrdina vyškolený na drakobijce se sice v úvodu akčního RPG DivineDivinity 2 vydá na okraj herního světa, aby tam přemnožené bestie zabíjel, jak ale ukázala předváděčka na letošním veletrhu Games Convention, v průběhu hry se začnou dít nejrůznější lapálie. Jejich vinou se odkudsi vyrojí tajemná nákaza, postihující mezi dalšími i vašeho válečníka, a jakoby mimochodem mu dovolí se v pravou chvíli přeměnit právě v létajícího ještěra.

Taková změna bude hře pochopitelně jenom svědčit, protože najednou opustíte fixní pohled třetí osoby a budete se moci nejen vznést vysoko do vzduchu, ale také se konečně podívat do míst, o nichž jste si pro jejich nedostupnost zatím mohli jedině nechat zdát. A pakliže jiné věci se vám budou naopak nezdát, i zde autoři nabídnou řešení.


Třeba ten prokletý mizera Richard z Alerothu vás začne lákat, abyste se vydali zabíjet gobliny, že prý vám proplatí každé vyříznuté srdce, které mu donesete. Jako správný čarodějník pochopitelně nenecháte ladem možnost trochu si zakouzlit a nahlédnout do skulinek Richardovy duše, přičemž zjistíte, že Richard vám ve skutečnosti vůbec platit nechce, a pakliže ano, pak hluboko pod cenou. Trocha čarování v tomto případě otevře další možnosti, jak situaci vyřešit. Samozřejmě stále budete moci přijmout a pak gobliní srdce skutečně levně prodat, nabídne se ale také možnost Richarda vyloučit a jít za poctivějším obchodníkem, nebo se na celou věc vykašlat a vesničana poslat ke všem čertům.

Ani tím se však questu nezbavíte: tohohle ňoumu tím totiž zdaleka neodradíte, takže až se příště vydáte do lesa, s největší pravděpodobností ho najdete obklíčeného skupinou krvežíznivých goblinů, jejichž srdce se Richard marně vydal sbírat na vlastní pěst. Netřeba jistě říkat, že ani zde vám hra nenadiktuje, zda vesničanovi pomůžete, podvedete jej nebo ho donutíte za svoji záchranu třeba zplatit.


Divinity 2: Ego Draconis teaser trailer

Divinity 2: Ego Draconis vyjde v druhé půlce příštího roku pro PC a Xbox360 - více v našich článcích:

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Drakobijcem v Divinity 2  [9.8.2008 12:12 - levis]
Odhalení Divinity 2  [6.8.2008 22:22 - levis]
Náhled Divinity 2  [7.12.2006 20:20 - jd]
Ukázky Divinity 2 enginu od Larian Studios  [16.5.2005 22:22 - jd]
zdroj: IGN

levis

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.