zavřít

Herní adaptace filmového hitu Taxi Driver

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Připravuje se další hra na motivy úspěšného filmového snímku - tentokráte od M.

Scorseseho, v níž se v hlavní roli ocitá psychicky narušený válečný veterán, nyní řidič taxi jménem Travis Bickle. Ve filmu z druhé poloviny sedmdesátých let jej přesvědčivě ztvárnil Robert De Niro a dosud není zřejmé, zda-li se jeho podoba objeví i v hře, cílené na konzole PS2 a Xbox (některé zdroje hovoří i o PC verzi, ale o ní není v tiskové zprávě ani zmínka).
Skutečnost, že zdejší příběh pokračuje dva měsíce po událostech popsaných ve filmu naznačuje cosi o jeho alternativním závěru (nebo si to fakticky jenom špatně pamatuju?). Bickleho posedlost po Betsy (C. Shepherd) bude nyní umocněna skutečností, že dívku jeho srdce zastřelí a on následně složí přísahu, že její smrt pomstí. Ostatně jeho mottem je zajímavé mínění, že představuje déšť, který vyčistí ulice.


V otevřeném New York City se pak máte dílem pohybovat po vlastních a dílem ve svém taxíku, který poslouží také coby pracovní prostředek a nástroj. Trochu ve stylu Crazy Taxi zde totiž budete moci převážet pasažéry a trochu ve stylu filmu Collateral budete na místě určení vystupovat z vozu a následně likvidovat nehodné charaktery (videa). K tomu účelu zde má být bohatá nabídka zbrojního arzenálu jako je Colt 25, .44 Magnum, Mac 10, Shotgun, M-16 či nějaké alternativy do obou rukou, kam patří SMG.

V third-person akci pak nemají chybět ani některé prima možnosti, jako je přitisknutí se ke zdi s následnou střelbou zpoza rohu. Souboje na pěsti s drsnými ukončovacími technikami. A k tomu všemu bude hrát stylová dobová hudba s podporou Dolby Digital 5.1. Datum vydání je prozatím stanoveno na jaro 2006.
zdroj: IGN, Eurogamer

martin

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.