Hearthstone vychází vstříc nováčkům a nabízí novou funkci při sestavování decku
zdroj: tisková zpráva

Hearthstone vychází vstříc nováčkům a nabízí novou funkci při sestavování decku

9. 3. 2016 16:18 | Preview | autor: Adam Homola |

Karetní hra Hearthstone vyšla skoro přesně před dvěma lety a od té doby ji rozšířilo několik expanzí. Počet karet tak narostl natolik, že se v nich mohli noví hráči jednoduše ztratit. To si dlouhodobě uvědomovali i vývojáři z Blizzardu a výsledkem snahy o řečení situace je nová funkce Deck Recipes. Jde o vývojáři doporučené „recepty“ na sestavení kvalitního decku podle některého z existujících archetypů balíčků pro daná povolání.

Sami vývojáři tvrdí, že Deck Recipes jsou dobré jak pro nováčky, kteří neví za který konec budování decku chytit, tak pro veterány, kterým se nový deck už třeba nechce budovat od úplného základu. K nové funkci se dostanete přes My Collection, kde stačí kliknout na New Deck a vybrat si třídu. Nalevo pak uvidíte Deck Recipes a můžete začít sestavovat.

Deck Recipes budou podstatně jiné od stávajícího Deck Helperu, pomocí kterého si můžete sestavit balíček už teď. Hlavní rozdíl je v tom, že recepty budou pro každou třídu tři: jeden klasický a dva tématické. Pokud se budete chtít jen rychle dostat do hry, sáhnete po klasickém receptu. Ten se skládá pouze ze základních a klasických karet a je fajn pro sestavení nějakého tradičního decku.

Oproti tomu se tématické recepty točí kolem nějakého typu karet, nebo specifické mechaniky a stojí většinou na synergii a spolupráci karet. Z podstaty věci jsou tak tématické recepty vhodnější pro alespoň mírně pokročilé a zkušené hráče, jak uvedli vývojáři na Battle.netu.

zdroj: Archiv

Jestliže vám pro sestavení nějaké decku podle daného receptu chybí karta, nemusíte se bát. Jednoduše kliknete na jednu z nedostupných karet a hra vám pomocí značně vylepšeného Suggest a Card navrhne druhou nejvhodnější kartu z vaší sbírky. Deck Recipes neslouží k sestavení definitivního a nejlepšího decku, se kterým vyhrajete všechny zápasy. Spíše bychom to měli brát jako odrazový můstek, který by měl hráče motivovat a inspirovat k sestavení vlastních a pokročilých decků.

A v neposlední řadě poslouží také k experimentování. Deck Recipes jsou vlastně naprosto přesně tou funkcí, po které volám už delší dobu. Funkcí, která mě osobně může do Hearthstone dostat zase zpátky. Hráčům jako já, kteří si několik posledních datadisků nekoupili, už do jisté míry ujel vlak. Hra nabobtnala spoustou nových karet, které nemám a na procházení a následné nevyhnutelné upravování decků na internetu jsem příliš líný.

Očividně nejen já, ale také spousta dalších, jinak by se podobná funkce do hry neplánovala. Když teď hráčům se sestavením decku pomůže přímo hra a navíc sama navrhne náhrady za chybějící karty, zalepí se tím pomyslná díra na trhu. Tu sice lepí některé webové stránky, kde najdete návody a typy balíčků, ale stále zde existuje zřejmě nemalé procento hráčů, kteří podobnou funkcionalitu očekávají od hry samotné, nikoliv od fanouškovských stránek.

Deck Recipes budou myslet také na nedávno oznámený formát Standard. Všechny recepty s ním budou počítat, a jak se budou postupně obměňovat karty ve Standardu, dojde na úpravy všech relevantních receptů.

Nejnovější články