Máte námět či připomínku? Napište nám
Half-Life 2 - nové informace, obrázky a trailer
zdroj: Archiv
Preview

Half-Life 2 - nové informace, obrázky a trailer

15. 8. 2004 23:23 | autor: Redakce Games.cz |

Zástupci fanouškovské stránky PlanetHalfLife navštívili Valve Software a výsledkem jejich cesty do Seattlu jsou nové screenshoty a informace uveřejněné v tomto rozhovoru.

Doba nutná k dohrání Half-Life 2 se má pohybovat zhruba okolo 25 hodin. Co se týká lineárnosti, bude prý záležet na každém hráči, jak přímočarý postup zvolí. Mapy nejsou tak rozlehlé jako například v Battlefield 1942, protože jsou poseté mnoha objekty a vyžadovaly by příliš moc paměti. Terén deformovat bohužel nepůjde, ale tuto funkci mohou podporovat dodatečné modifikace a určitě se s ní počítá do Team Fortress 2, které má být (znovu)oznámeno koncem tohoto roku.

Plná verze Half-Life 2 bude navzdory dřívějším plánům existovat jen ve dvou verzích - v té normální na 4 CD (obsahující singleplayer i multiplayer) nebo v Collectors Edition na 1 DVD. Každý, kdo si hru předobjedná z internetového obchodu Tiscali GameShopu za 1199 Kč, k ní získá zdarma first-person akci Devastation. Termín vydání HL2 raději nikdo nespecifikoval, Valve jen před časem uvedli, že v těchto dnech vychytávají poslední mušky a že by rádi odeslali gold-master do Vivendi během srpna. Pokud je to pravda a nemlží jako vloni, znamenalo by to uvedení hry na trh koncem září nebo v říjnu. Stále platí, že těsně před vydáním se objeví Benchmark tool pro otestování vašeho počítače.

Obrázek zdroj: Archiv Obrázek zdroj: Archiv Obrázek zdroj: Archiv
nové obrázkykompletní galerie

K dispozici je také nový trailer z Half-Life 2, i když slovo nový by mělo být v uvozovkách, neboť obsahuje jen půldruhé minuty dlouhý sestřih nejzajímavějších sekvencí z různých misí z květnového E3 2004 videa. Výhodou však je, že se na ně nyní můžete podívat ve vysokém rozlišení 1024x768 (64 MB). Mysleli jsme samozřejmě i na čtenáře na pomalejším připojení, pro které je přichystána DivX verze toho samého v polovičním rozlišení (9 MB). Více o HL2 na GameCentrum fansite.

Update 17.8. - Valve se zřejmě nepoučili ze svých chyb a společně s betou Counter-Strike: Source omylem vypustili na veřejnost .gcf soubor se všemi dialogy a kompletním příběhem Half-Life 2 (včetně údajně velmi překvapivého závěru).

jd

Nejnovější články