zavřít

Half-Life 2: Aftermath aka Episode 1 detaily

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Pokud jste sledovali o víkendu Krátké zprávy, narazili jste na zmínku o tom, že očekávaný datadisk ke střílečce Half-Life 2 - Aftermath - dostal nové jméno.

Od teď jej budete vídat jako Episode 1, což mimochodem souvisí se skutečností, že se tímto Valve Software rozhodli oficiálně zahájit epizodickou éru, o níž se však všeobecně ví už od loňského roku. Aftermath tedy má být prvním titulem z plánované série, která by měla pravidelně proudit přes jejich službu Steam. Ale abychom dnes pouze neopakovali to, co už možná víte, nabízíme vám teď ještě navíc i pár informací vyplynulých z dnes vypuštěného popisku od distributora EA.

V Half-Life 2: Episode 1 si hráči zopakují roli Dr. Gordona Freemana, který musí bezodkladně čelit ozvěnám jeho akcí v City 17 a v Citadele. Freeman se znovu spojí s Alyx Vance a jejím robotem, kteří stále podporují boj hnutí odporu proti silám Combine. V rámci této nové epizody, jež vám nastolí čerstvý a dosti napínavý příbeh, prý odhalíte některá nová tajemství. Těšit se údajně můžete na zdokonalenou AI a vysoce detailně provedené a ohromující prostředí, v němž všechny objekty reagují dle fyzikálních zákonů.

Zveřejněny byly také systémové požadavky této singleplayerové epizody. Minimálně byste si podle nich měli vystačit s procesorem 2.4 GHz, 256 MB RAM, grafickou kartou na úrovni DirectX 7, Windows 2000/XP/ME/98, myší, klavesnicí a připojením k Internetu. Preferována je však sestava s procesorem 3.2 GHz (tiskovka uvádí 1.2 GHz, ale předpokládejme, že šlo o překlep), 512 MB RAM a grafikou s podporou DirectX 9.
zdroj: PR

korgull

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.