zavřít

GTA: San Andreas bez multiplayeru

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

O chystané hře Grand Theft Auto: San Andreas jsme vás již několikrát podrobně informovali, a to i přesto, že oficiálně je zatím potvrzena pouze pro konzoli PS2.

zdroj: Archiv

Dnes se k nám dostaly další zprávy, mimojiné o tom, že nové GTA opět nebude možno hrát on-line. Multiplayer by se totiž podle vývojářů neslučoval s konceptem hry, ve které má být spousta misí prakticky nepřeveditelných do síťové podoby. Navíc je prý herní svět příliš velký, což částečně potvrzuje i fakt, že GTA: SA vyjde pro PS2 na dvouvrstvém DVD.

Dále jsme se dozvěděli, že ve hře bude záležet jen na vás, zda se hlavní hrdina Carl Johnson stane kladnou nebo zápornou postavou. Jeho práce pro Orange Grove Families Gang má tvořit jen asi 15% z celkové náplně hry. Působení v týmu však hru hodně ovlivní - se svými parťáky budete moci třeba obsadit čtyřmístné auto a vyrazit do ulic, ve kterých nebude nouze o přestřelky.

zdroj: Archiv zdroj: Archiv zdroj: Archiv
kompletní galerie

Znovu se potvrdily též zvěsti o tom, že budete CJe muset živit, k čemuž mají sloužit hlavně fast-foody a pizzerie. Pokud to ale s jídlem přeženete (obzvláště se sladkými koláčky), bude CJ tloustnout, což ovlivní například jeho schopnost pohybu a maximální rychlost, nehledě na to, že se vám prý budou ostatní více posmívat ("fat bastard" :) Řešením takového problému se pak stane návštěva posilovny, kde budete moci svoje tělo trochu přeformovat a získat novou sílu. Vaši fyzičku nebudete posuzovat pouze z ukazatelů na obrazovce, ale odtušíte ji i z toho, jak bude CJ momentálně vypadat. Model postavy by se totiž měl příslušným způsobem měnit. Ačkoliv se takové herní prvky mohou jevit jako zbytečný nesmysl, který zabije hratelnost, podle vývojářů tomu bude právě naopak - hráč se lépe ztotožní s postavou a tím, co se okolo děje.

Herní svět tentokrát nabídne 3 města, spojená dálnicemi, mezi kterými bude nedotčená krajina, což znamená, že se v GTA dostanete netradičně třeba i do hor. Přislíbena je též ragdoll fyzika pro realisticky vypadající pády postav a zdokonalená umělá inteligence. Ačkoliv se hudební doprovod (nabídka radiostanic) v GTA: San Andreas zatím nikde příliš neřešil, dá se předpokládat, že bude obsahovat styly a melodie z počátku devadesátých let. Pro další informace a obrázky vřele doporučujeme například fan-sajtu GTA-SanAndreas.com - konkrétně zde, zde a zde.

kate

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.