Ghost of Tsushima si na historický simulátor hrát nebude
zdroj: Archiv

Ghost of Tsushima si na historický simulátor hrát nebude

10. 12. 2017 12:25 | Preview | autor: Adam Homola |

Sony si očividně schovává všechny trumfy na příští dva roky v rukávu a celou PlayStation Experience pojali spíš jako takový menší fanouškovský teaser, než že by ze svých velkých her ukazovali hromadu nových záběrů. To se bohužel týká i slibně vypadající a nedávno oznámené open world akce Ghost of Tsushima. Vývojáři ze Sucker Punch se sice drželi a podařilo se jim skoro nic neprozradit, ale alespoň jsme se dozvěděli, že jejich historická novinka nebude ani historickou simulací, ani dokumentem.

Feudální Japonsko, konkrétně ostrov Cušima roku 1274, tu tak bude zpracované s jistou mírou kreativní volnosti. Vývojáři sice řekli, že se historických fakt drží, jak jen můžou a že ve hře budou respektovat japonskou kulturu, ale například postavy i jejich příběhy už budou fiktivní.

Do jisté míry se bude kreativní volnost vývojářů týkat i samotného herního prostředí. Tvůrci se na Cušimě byli podívat rovnou dvakrát, pořídili tam hromady fotek, ale převedení japonského ostrova jedna ku jedné také čekat nemáme. Ve hře spíše uvidíme věci, které bychom tak nějak od feudálního Japonska očekávali, a to v co nejlepším a nejzajímavějším stavu, co do vizuální stránky.

Reálný historický konflikt, kdy ostrov napadla mongolská armáda, tak bude sloužit jako základ, a především jako kulisy, pro vlastní příběh Sucker Punch. Poslední zajímavou informací, která během třičtvrtěhodinového videa padla, je akurátnost teaseru. Nový trailer ani teaser jsme bohužel nedostali, ale dozvěděli jsme se, že říjnový teaser není sestříhaný jen tak na efekt.

zdroj: Archiv

Všechny záběry, které v něm vidíme, jsou skutečné herní lokace, na které se pak v plné hře vydáme. Tvůrci je tak vybrali úmyslně přímo ze hry a nevytváření například jednu scenérii jen proto, aby vypadala hezky v traileru. Pokud se tedy něco nezmění, což se samozřejmě ještě může stát, měli bychom všechny věci z traileru, který si mimochodem udělali Sucker Punch sami, vidět ve hře samotné.

Datum vydání Ghost of Tsushima je ale pořád v nedohlednu a čtveřice tvůrců na akci PlayStation Experience ani žádné datum vydání nenaznačila. Vzhledem k obsahové řídkosti panelu bychom ale mohli čekat, že si Sony schovává pořádnou nálož konkrétních informací a snad i video přímo z hraní na příští E3. Do té doby se toho o nové hře od tvůrců Infamous asi mnoho nedozvíme.

Nejnovější články