Galactic Civilization 2 - novinky z vesmíru
zdroj: tisková zpráva

Galactic Civilization 2 - novinky z vesmíru

2. 4. 2005 13:13 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Už před pár měsíci jste se na našich stránkách mohli dočíst, že se v dílnách vývojářského studia Stardock chystá pokračování úspěšné vesmírné tahové strategie - Galactic Civilization 2.

Galactic Civilizations II: Dread Lords zdroj: tisková zpráva Podle rozhovoru na stránkách magazínu Computer Games je vývoj takové hry pro autory velkou výzvou. Rádi by navázali na úspěch původního titulu, ale zároveň chtějí hráčům nabídnout mnohem více. Rozhodli se mj. velmi zdokonalit 3D engine hry (volnost kamery, zoomování), nabídnout větší výběr rozlišení, poskytnout hráčům více prostoru pro různá uživatelská nastavení, apod. Hodně vás jistě potěší i skutečnost, že by tato nová hra měla navzdory hezčí grafice a mnoha novým vlastnostem běžet mnohem lépe na stejné konfiguraci, na které běžela i ta první.

Galactic Civilization 2 vám dá možnost navrhnout si a zkonstruovat své vlastní a velmi unikátní vesmírné lodě, a to dokonce tak, že si tvůrci troufají tvrdit, že to bude něco, co jste dosud v žádné jiné hře nespatřili. Kromě toho si ale budete moci také zahrát za jakoukoliv civilizaci (a ne pouze za tu lidskou). Díky rozmanitosti ras se dostanete k různým unikátním stylům, jež se opět odrazí v nepřeberném množství možností při stavbě korábů. A aby toho nebylo málo, zároveň má hra skýtat větší hloubku v oblasti hospodaření s planetami. Každá z planet bude narozdíl od původní GC zcela jedinečná a bude třeba více přemýšlet a plánovat, co a v jakém množství na kterou z nich budete moci umístit. Dále vás má Galactic Civilization 2 potěšit ještě zdokonalenou diplomacií, novou doprovodnou hudbou, předělovými filmečky a mnohými dalšími příjemnými novinkami a vylepšeními.

Obrázek zdroj: tisková zpráva V tuto chvíli se už titul nachází v takové podobě, abyste se mohli v případě zájmu zúčastnit první fáze jeho betatestování. Vše potřebné k tomu získáte na oficiálních stránkách. Tato první fáze bety je prý hlavně o hardwarové kompatibilitě s novým enginem. Okolo E3 by měla vyjít beta č. 2, ve které už si pořádně zaválčíte, protože se zde bude testovat konstrukce lodí a boje o nadvládu v galaxii. Třetí fáze bety by měla proběhnout v létě. To už přijde na řadu i diplomacie a obchod. Na podzim se tvůrci chtějí věnovat dopilováním svého díla. I po vypuštění hry ale Stardock plánují hráče zásobovat novým obsahem a vylepšeními. Mimochodem, Stardock už mají také údajně načatou jakousi masivně multiplayerovou RTS, na které pracuje tým vedený bývalým vývojářem SimCity z Maxisu.

zdroj: CGO

korgull

Nejnovější články