zavřít

Fotograf v džungli Lost Via Domus

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Focení vlastní minulosti, drama pod zemí a scéna s kouřovým Monstrem. NOVÉ INFO!

Někomu by se na první pohled mohlo zdát, že chystaná akční adventura Lost: Via Domus dle TV seriálu Ztraceni je pro UbiSoft něčím jako remakem památné série Myst. Jenže Gadi Pollack, producent hry, ihned vysvětluje: "Vidím to spíš jako modernější verzi, nejde o klasickou klikací adventuru." Koncept hry je zhruba takový, že po každých 2-3 minutách přímo adrenalinové akce připadne další čtvrthodina na řešení některého puzzlu.


Hlavním hrdinou hry bude bývalý fotograf Elliott, který po pádu letadla na ostrově ztratí paměť. Svou minulost tak bude objevovat postupem hry a vy mu k tomu budete muset pomoci: v jedné úrovni například budete s Elliottem procházet výjevy z jeho minulosti a vaším úkolem bude vyfotit tu správnou scénu v důležitý moment. Pokud se trefíte do správné kompozice a dobře zaostříte, obrázky ztratí vybledlost a zařadí se do Elliottova soukromého alba, jakéhosi klíče k minulosti.

Jindy po chytře vedeném rozhovoru s Jackem obdržíte úkol a budete muset cosi směnit se Sawyerem. Během cesty džunglí po vás ale začne jeden z těch Druhých střílet jedovaté šipky a bude jen na vás, jestli mu utečete nebo ho zabijete. Další zastávka bude u otvoru Swan, jenže jakmile vlezete dovnitř, zaklapnou se za vámi dveře a nebude, kudy se dostat zpět ven.

I tento problém bude mít víc řešení: pustíte se do hackování počítače (v minihře nápadně připomínající tu z BioShocku), nebo dveře vyhodíte do povětří? Pokud zvolíte první cestu, ihned po odjištění otvoru se spustí odpočítávání, signalizující, že máte přesně minutu na to, abyste přiběhli k počítači, naťukali ta správná čísla a celý prostor zachránili před detonací.


A ani venku nebudete mít pokoj: jakmile skončí celá podzemní epizoda, dojde na setkání s kouřovým Monstrem, kdy se kamera přestane pohybovat a ovládání vaší postavy se rázem omezí na dvě tlačítka: skok a kotoul, podobně jako v některých částech např. Resident Evil 4.

Vývojáři už si také zajistili namluvení několika postav skutečnými herci, konkrétně Bena, Juliet a Miguela. Lost: Via Domus vyjde nejspíš v březnu pro PC, X360 a PS3, více v preview.
zdroj: GFW

levis

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.