Forza Motorsport 3 představena
zdroj: Archiv

Forza Motorsport 3 představena

9. 6. 2009 13:13 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Závodní komunita si vymodlila plně funkční a animované kokpity, včetně fungujících zpětných zrcátek a volného rozhlížení po interiéru. PREVIEW

Zvětšit zdroj: Archiv K oficiálnímu potvrzení třetí Forzy Motorsport došlo na výstavě E3. Nejen z úst šéfa studia Turn10 Dana Greenawalta tam zaznělo mnoho informací o novém dílu respektované série. Hodně se dá vyčíst i z prezentovaného traileru, který poukazuje hlavně na důsledně vylepšenou grafiku, která už se může směle utkat i s GT5. Samozřejmostí je 60Hz snímkování a jen vozidla mají mít 10x více polygonů, než ve druhém díle. O nativní podpoře FullHD režimu ale nepadlo ani slovo, byť oznámkování razítkem 1080p na Xbox.com by tomu mohlo nasvědčovat. Mnohými byl ve dvojce kritizován menší počet osmičky vozidel v jednom závodě, ten ale bude zřejmě dodržen i ve trojce.

Důležitou vlastností budou ale komunitou doslova vymodlené plně funkční a animované kokpity včetně fungujících zpětných zrcátek a volného rozhlížení po interiéru. Puntičkáři z Turn10 vytvořili dokonce funkční palubní počítače, kromě jiného indikující venkovní teplotu, nebo čas jednoho kola.

Další novinkou na základě odezvy hráčů mají být opakovačky v televizním duchu a tradiční rozsáhlý editor vzhledu vozů, jenž nově doplní možnost sestříhání vlastních filmových klipů ze závodů. Ty bude možno sdílet v HD kvalitě skrze opět maximálně podporovanou službu Xbox Live, kde nebudou chybět ani online aukce. Však právě druhá Forza v oblasti využití internetu vyšlapala ostatním cestičku.

zdroj: Archiv zdroj: Archiv zdroj: Archiv

Je vidět, že tvůrci dostali na třetí díl mnohem více času než dříve, už jen z titulu přímé konkurence pro zmíněné GT5 z Playstation 3. Nyní je totiž v garáži připraveno 400 unikátních vozů od 50 automobilek, všechny tedy včetně svých reálných interiérů! V pohybu se ale zatím ukázala výhradně civilní vozidla, od Audi R8, přes Corvettu, Dodge Viper, Aston-Martin DBS, až k BMW M3 a Nissanu Z370.

Ultimátní vozový park doplní více než 100 reálných i smyšlených tratí, z nichž ale část byla převzata z druhého dílu. E3 trailer krátce ukázal skutečný závodní okruh ve Valencii, stejně jako kamenitou trať zřejmě inspirovanou Montserratskými útesy ve Španělsku, kde byl na konci ukázán na Forzu poměrně solidní destrukční model. Potvrzeny byly dále americký Sebring, Suzuka, Nürburgring včetně Severní smyčky, nebo civilní trať v italském Amalfi.

Tuto širokou nabídku zastřeší více než 200 unikátních závodů a turnajů, v nichž se vám možná bude hodit z GRIDu okopírovaná funkce vrácení času až o 5 sekund, nebo pro změnu konkurenční hrou Race Pro inspirované extrémně široké přizpůsobení jízdních asistencí a obtížnosti soupeřů. Do tohoto košíku spadá i volitelná spotřeba pohonných hmot, která se promítne do taktiky pro zastávky v boxech při delších podnicích.

zdroj: Archiv


Forza Motorsport 3 E3 video

Dále nebude chybět ani offline multiplayer na rozdělené obrazovce, přičemž online závody nabídnou opět 8 míst na startu. A v neposlední řadě už byla pro podzimní launch potvrzena i sběratelská limitovaná edice s několika bonusovými vozidly navrch, které půjde jinak získat pouze v aukci nějakého majitele dražšího balení.

Forza Motorsport 3 vyjde letos v říjnu pro Xbox 360 - více v dřívějším zpravodajství:

Forza Motorsport 3 představena  [9.6.2009 13:13 - michal_jonas]
Plakáty na Forza Motorsport 3  [7.1.2009 12:12 - levis]
Forza Motorsport 3 odhalena  [16.6.2008 00:00 - levis]

KRÁTKÉ ZPRÁVY
31.5. Když si na interaktivní mapě výstaviště E3 kliknete na expozici Microsoftu, jsou tam Alan Wake a Forza Motorsport 3.
18.5. Amazon v předstihu nabízí herního průvodce pro zatím neoznámenou Forza Motorsport 3.
1.5. Turn 10 Studios už se nemohou dočkat, až oznámí svoji novou hru, což bude Forza Motorsport 3.
16.2. Microsoft prý chce vydat Forza Motorsport 3 někdy letos.
8.1. To k Forza Motorsport 3 byly jen vzorové plakáty, nereprezentující nic z herního obsahu ani grafického stylu.
5.1. Externě najatá grafická firma omylem přiznala, že pro Turn 10 pracuje na Forza Motorsport 3 (viz spekulace).
23.6. Dle firmy pracující na assetech bude jádro Forza Motorsport 3 na jediném disku DVD oproti spekulovaným dvěma.
18.10. Blog Surfer Girl se rozjel a přišel s další tajnůstkou: Forza Motorsport 3 údajně na jaře/létě 2009.
zdroj: IGN, EG, Gamespot

michal_jonas

Nejnovější články