zavřít

Force Unleashed - rozdíly mezi verzemi

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Tvůrci ho nazývají "sedmým dílem Hvězdných válek": čím bude specifický na Wii nebo na PS2? + OBRÁZKY, VIDEO

Několikrát odloženou akci Star Wars: The Force Unleashed autoři označují za "sedmý díl Hvězdnch válek". Ačkoliv však uvádí, že od začátku počítali s co největším počtem platform, na fanoušky tolik vyprošovanou PC verzi se nakonec nedostalo (a to ani přes 21 tisíc petičních podpisů). Protože doposud jsme se věnovali především plnohodnotným X360/PS3 verzím, z nichž pochází také šestice nových obrázků, přiblížíme si dnes podobu hry na ostatních konzolích.


Opravdu výjimečná má být verze pro Wii, kterou vyvíjí Krome Studios. Veškeré šermování v ní budete ovládat s Wiimote, zatímco Nunchuk poslouží k tvoření komb a používaní Síly. Dočkáte se také hraní za Darth Vadera, Luka nebo některou z šestadvaceti dalších postav.

Ačkoliv PS2 je dnes již obecně považována za přežitek, početné řady jejích majitelů se dočkají vlastní verze Force Unleashed a rozhodně nepůjde o slabý odvar té pro novou generaci. Vývojáři si stvořili vlastní fyzikální engine dost podobný Euphorii použité v X360/PS3 edici, takže i zde budete moci zvednout do vzduchu naráz až třicet předmětů a deformovat jimi prostředí. V rámci herní kampaně se podíváte třeba na Coruscant, kde bude možné v rozvalinách Chrámu Jediů podstoupit přijímací zkoušky do řádu a utkat se s několika zrádnými Sithy včetně tajemného Darth Desolouse.

PSP nabídne tzv. historické mise čili třeba památný souboj v Oblačném městě z konce pátého filmu (kdy si též budete moci zahrát za Vadera) nebo masakr v aréně na Geonosis z Epizody II. Nebylo by to samozřejmě Force Unleashed, kdyby k dispozici nebyly všechny ničivé Síly. Konečně DS verze vsadí na jednoduchý systém míchání komb s útoky světelným mečem a několik unikátních multiplayerových módů.


Force Unleashed - The TFU Experience video

Pokud byste se o hře chtěli dozvědět víc, během nadcházejícího týdne se mezi pořady televizní stanice Spike objeví několikero nových ukázek z hraní a čerstvě byla také předělána homepage, nyní vynikající především zbrusu novým hudebním doprovodem. Datum vydání Force Unleashed pro X360, PS3, PS2, PSP, Wii a DS bylo nedávno upřesněno na 16. září - více v předchozím zpravodajství:

Střípky o Star Wars Force Unleashed  [25.2.2008 17:17 - levis]
Hra za Vadera ve Star Wars Force Unleashed  [7.2.2008 10:10 - levis]
Odpadní planeta z Force Unleashed  [1.2.2008 20:20 - levis]
Smršť detailů a video k Star Wars Force Unleashed  [26.1.2008 16:16 - levis]
Síly a ničivá komba ze Star Wars Force Unleashed  [28.10.2007 09:09 - levis]
zdroj: homepage, webdoc, diskusní fóra a další

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.