Far Cry Instincts - Evolution a Predator (X360)
zdroj: tisková zpráva

Far Cry Instincts - Evolution a Predator (X360)

11. 2. 2006 19:19 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Že Far Cry byla a stále je hrou úspěšnou, to se nedá popřít.

Svědčí o tom nejen to, že si našla cestu i na konzole v podobě Far Cry Instincts, ale především i to, že nyní Ubisoft chystá pokračování tohoto konzolového projektu - Far Cry Instincts: Evolution (dříve označovaného také jako Next Chapter) a zároveň i masivně zdokonalenou kompilaci hry pro Xbox 360 - Far Cry Instincts: Predator. Z druhého jmenovaného titulu vám dnes nabízíme nové obrázky.
Oběma projektům se před pár dny věnovali na stránkách CVG v rozhovoru se zástupcem vývojářského týmu, Bertrandem Heliasem. Ten se v souvislosti s FCI Evolution nechal slyšet, že se vývojáři hodně poučili z ohlasů hráčů a tak budou moci příznivcům nabídnout spoustu novinek i vylepšení. Pokud jde o FCI: Predator, jak už bylo řečeno, jde o kompilaci. Tento titul určený pro Xbox 360 má totiž obsahovat jak původní FCI, tak i Evolution. Právě proto, že jde o verzi pro X360, bylo prý nutné vše povýšit na vyšší technickou úroveň. Mělo by to být vidět na grafice, která bude mj. zahrnovat více detailů či lepší textury, ale i na výkonu enginu (až 60 fps). Hodně času prý tvůrci věnovali vodě.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva

Rozhovor se dotkl i otázky, zda jsou v plánu nějaké další díly Far Cry i pro PCéčkáře. Helias prohlásil, že určitě. Prý nemají v úmyslu PC platformu opustit. Nicméně v současné době na ničem takovém ještě nepracují. Slíbil však, že jednoho dne se k tomu dostanou. Ještě se prý ale musí ujistit, jaký koncept je pro PC nejlepší.

A teď něco málo k FCI: Evolution. Příběh hry navazuje na FCI. Hlavní protagonista Jack bojuje na ostrově o přežití a moc se mu zrovna nedaří. Až do chvíle, kdy potká Kate, která pro něj má pár kšeftíků s piráty, co se potloukají kolem ostrova. Kate Jacka přivede k vůdci pirátů, jenž vyjednává se zkorumpovaným guvernérem, jenže jako na potvoru jsou oba dva zabiti a obvinění padne právě na Jacka. Kate mu pomáhá utéct. Setkáte se přitom s agentem CIA z FCI, který Jackovi slíbí, že dosvědčí jeho nevinu, když mu pomůže dostat vůdce žoldáků, kteří ovládají půlku ostrova. Už od samého začátku hry bude Jack obdařen novými schopnostmi - bude rychlejší, uvidí ve tmě, bude umět šplhat po stromech, skalách, atd.

Herní prostředí bude značně temné, přestože se vše stále odehrává v tropech a důraz je kladen i na větší otevřenost a pocit volnosti. Co se týče hratelnosti, FCI: Evolution by měla nabízet několik stupňů obtížnosti, abyste si mohli vybrat podle vlastních schopností. AI prý bude chytřejší, útočnější a pozměněn je také způsob, jakým se bude krýt (nepřátelé mají mezi sebou lépe komunikovat a více se krýt). Změny nastaly i v systému blízkých soubojů. Dočkáte se samozřejmě také nových zbraní, převážně takových pro zmatení nepřítele. Jak je patrné na obrázkách, svou úlohu ve hře sehrají také různá vozidla. Zvlášť užitečná budou v multiplayeru, který má být navíc obohacen o nové mapy a nový mód zvaný Seek and Secure. Podpořen má být také kooperativní hra mezi týmy. V neposlední řadě vás čekají rovněž novinky a vylepšení v oblasti editoru map.

Zvětšit zdroj: tisková zpráva

Update - takhle dokonale vlnící se mořskou hladinu, jako z Far Cry Instincts Predator pro Xbox 360, jste ještě v žádné hře nezažili. Původní Far Cry na PC disponovalo doposud nejlépe zpracovanou vodou, ale nyní působí jako chudý příbuzný v minutovém srovnávacím videu (11 MB, XVID), které demonstruje, jak velký pokrok za ty dva roky grafické technologie urazily (více obrázků). Jinak ale mějte na vědomí, že se jedná o interní testovací video uniklé z UbiSoftu, které se nemělo dostat na veřejnost, tudíž voda ještě může mít plno nedostatků nebo se lišit od finálního produktu.
zdroj: CVG, Xboxyde

korgull

Nejnovější články