zavřít

Face Noir s ponurou Amerikou

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Správně temná adventura z 30. let minulého státu s chandlerovským hrdinou a dobovým jazzem na každém kroku.

Dnes se poprvé představuje adventura Face Noir: The Cat with the Jade Eyes od nezávislých vývojářů z Mad Orange. Ti se svým dílkem rozhodli vyznat z lásky k Americe třicátých let minulého století, tedy doby Velké hospodářské krize (při pohledu na dnešní ekonomiku docela chytrý marketingový tah, pozn. aut. :)

Vžijete se do role Jacka del Nera, bývalého policajta a dnes soukromého detektiva, navíc oddaného vyznavače alkoholu (představte si někoho jako Phila Marlowea). Náramně chandlerovská je totiž i zápletka: hrdinu do akce zburcuje jediný telefonní hovor a pak už následuje jen ďábelská honička za jakousi tajemnou sochou, během níž navštívíte tři různá města a potkáte se s více než třiceti postavami.


Jak patrno z názvu, můžete se těšit na pořádně temné a bezútěšné lokace, jaké byly pro dobu příznačné, atmosféru ještě dokreslí dobová jazzová hudba. Dojde na řešení puzzlů, při nichž oceníte nějakým způsobem "věrohodně" zpracovaný inventář (že by konečně odklon od zaběhnutého kánonu point-and-click adventur/inspirace posledním Alone in the Dark?) atd.

Face Noir: The Cat with the Jade Eyes vyjde v létě pro PC - více na oficiálním webu.
zdroj: PR

levis

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.