Escape from Alcatraz = Rebels: Prison Escape
zdroj: tisková zpráva

Escape from Alcatraz = Rebels: Prison Escape

15. 6. 2003 18:18 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Jste-li našimi stálými příznivci již déle než rok, pak si možná vzpomenete, že jsme jeden čas psali o hře, která se jmenovala Escape from Alcatraz.

Rebels Prison Escape zdroj: tisková zpráva Šlo o taktickou 3D real-time strategii z dílen maďarských vývojářů Philos Labs (Imperium Galactica, ad.), kterou měla po několika odloženích v první polovině tohoto roku vydávat společnost CDV. Jenže naposledy jsme o této hře slyšeli někdy v únoru loňského roku a poté, jako by se po ní zem slehla. Dokonce poslední update na jejích oficiálních stránkách zřízených CDV pochází ještě z konce roku 2001.

Nyní jsme se dozvěděli z rozhovoru s vedoucím designérem uveřejněného na HomeLANu, že se CDV vzdala práv na vydání této hry, a že titul vyjde pod názvem Rebels: Prison Escape zatím pouze v Americe, a to ještě díky dvěma vydavatelům - LSP Games a Hip Interactive. Co přesně vedlo CDV k opuštění této hry bohužel z interview nevyplynulo, ale dost možná, že za tím bude špatná spolupráce právě s Philos Labs, která se potýkala s určitými problémy, jež se odrazily i na vývoji Imperium Galactica III a dalších titulů. Nutno podotknout, že ještě před tím rokem Escape from Alcatraz vypadala dosti nadějně. Nicméně už dlouho jsme neviděli žádné nové obrázky a ty, které byly přiloženy k interview, snad ani nestojí za řeč. Nyní je prý hra - Rebels: Prison Escape - již hotová a americký trh se jí dočká 29. července. Nám v Evropě zatím nezbyde než doufat, že se najde také nějaká dobrá duše, která titul vydá i v těchto končinách.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Její příběh vás zavede do krutého a velice labilního světa, jemuž vládně jediný a nadřazený krutovládce jménem Friedrich. Veškerá jeho opozice, která by se snad snažila dát o sobě vědět, je zlikvidována. Jistá organizace, která si říká A.R.M. (Alliance of the Rebel Movements), však systematicky organizuje skupinu nadšenců rozhodnutých sesadit dosavadní režim a vyvolat velkolepý převrat. Její plány jsou ale odhaleny a její členové zadrženi a vsazeni do vězení roztroušených po celé zemi. Hráč je jediný, kdo se může pokusit o jejich znovu-sjednocení, musí uniknout ze své cely, najít a pomoci utéct i dalším z týmu.

Děj se bude odehrávat v šesti hlavních místech tohoto alternativního světa. Všechny herní mapy disponují vnitřními i vnějšími prostorami. Každý level hry byl navržen tak, aby vám poskytl jiný a pokaždé poutavý zážitek, a také demonstroval onen krutý režim zde panující. Prodírat se budete městským prostředím, pouští i bažinou. K úniku budete muset využít všech svých schopností i schopností svých osvobozených kamarádů. Budete moci např. předstírat smrt, hypnotizovat nebo uškrtit strážce. Ve vaší moci bude i líčení pastí nebo použití foukačky, apod. Poslouží vám také různé dopravní prostředky jako lodě, vlak či ponorka. Je nasnadě, že hlavními nepřáteli pro vás budou strážci věznice a komanda, ale ne vždy to budou lidé, někteří z nich jsou z poloviny roboti. Rebels: Prison Escape nebude obsahovat multiplayer.

zdroj: HomeLAN

ko

Nejnovější články