zavřít

Enemy Territory a další projekty id Software

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Nedávno měli evropští novináři poprvé možnost vidět v akci Enemy Territory, pokračování k oblíbenému Return to Castle Wolfenstein a také Tides of War a Operation Resurrection, xboxové a PS2ové verze RtCW.

Todd Hollenshead, CEO id Software se nijak netají obtížemi, které konverze na konzole provázely, výsledek je ale prý už za dveřmi a nikdo by neměl být zklamán. Konzolové verze mají obsahovat i jiné mapy, případně jinak rozdělené mise a také prolog. Jinými slovy - ještě před samotným začátkem, který vypadá stejně jako u PC verze, se musíte v Severní Africe setkat s agentem One, zjistit kdo je, a teprve pak se přemístit na Wolfenstein.

O tom, co nabídne přídavek pro Return to Castle Wolfenstein ve své multiplayerové části, jsme se obsáhle zmiňovali již v tomto preview. Kromě nových a také předělaných herních tříd a rozšíření jejich možností má Enemy Territory obsahovat i zcela nově pojatý multiplayer (dílo především Splash Damage). Jedna multiplayerová kampaň se bude skládat z několik na sebe navazujících misí na různých mapách a celkově se tak jejich úkoly spojí do jakéhosi minipříběhu. V jedné z nich musíte například coby Spojenci ukrást tank, projet s ním ulicemi města, které samozřejmě pečlivě střeží nepřátelští vojáci. Díky tanku se dostanete do tamní banky a pokusíte se ukrást Němcům jejich zlaté pruty. V poslední části kampaně naložíte zlato na náklaďák, který musíte bezpečně dopravit na vlastní základnu. Podobných kampaní samozřejmě najdeme v Enemy Territory více, ale podle tohoto příkladu si alespoň můžeme udělat představu, v jakém duchu se ponesou. Multiplayer by se měl objevit i u Xbox verze Tides of War, kdy se do hry bude přes Xbox Live moci připojit asi 8 lidí a plánována je i podpora Xbox System Link.

Ohledně Doom III, dalšího a v současnosti patrně nejvýznamnějšího projektu ID, jsme se ale z rozhovoru na GamesDomain nic nového nedozvěděli, takže budete muset vzít za vděk opět pouze odkazem na dřívější články. Todd Hollenshead jen znovu vyjádřil svou znechucenost nad leaknutým demem Doom III z loňské výstavy E3. "Je to jako když vám někdo přede všemi stáhne kalhoty. Možná to lidi ohromí, ale rozhodně z toho nemáte dobrý pocit," komentuje trefně. Snad budeme mít lepší pocit alespoň my, a to z vydání Doom III koncem roku 2003 nebo RtCW: Enemy Territory v květnu 2003. Datum vydání u konzolových verzí RtCW zatím nebylo ohlášeno.

zdroj: GamesDomain, TTG

kate

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.