Echelon
zdroj: Tisková zpráva

Echelon

10. 3. 2000 0:00 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Storm - previewAutor: Falconer & jdPublikováno: 10.března 2000• Bouřka na obzoruJe to...


Storm - preview

Autor: Falconer & jd
Publikováno: 10.března 2000

 Bouřka na obzoru
Je to poměrně dlouho, co jsem hrál dobrou leteckou střílečku. Když se nad tím hlouběji zamyslím, napadá mě jen Wing Commander IV: Prophecy a přestože nebyl tak kvalitní jako jeho předchůdci, stále to byla ucházející hra. Od té doby jsem svůj joystick nechal na pokoji, jediné po čem se má spoušť poohlédla, byly vesmírné koráby v akčním Freespace 2. Ale už delší dobu čekám na skvěle vypadající hru od ruských vývojářů z Buka Entertainment, plánovanou na třetí čtvrtletí tohoto roku. Řeč je o hře Storm (pracovní název), která je také známa pod označením Echelon. Pro zpřehlednění budu v tomto preview používat název Storm, ale finální verze se bude nejspíš prodávat pod označením Echelon.

Ve Storm hrajete za pilota působícího v letce galaktické federace v roce 2351. Nedávno se pro federaci objevila nová hrozba - rebelové z rasy Veliánů. Ti byli do federace přijati teprve před pár lety kvůli netrpělivě očekávané technologii Zero-T. Ta umožňuje velmi rychlou přepravu mezi planetami na nichž je Zero-T instalováno. Zatímco už skoro všechny planety federace vlastnily Zero-T, rebelové z řad Veliánů se vzbouřili a začali tropit federaci značné potíže. To, co se zpočátku zdálo jako vyřešení věčného problému s transportem mezi planetami, se nyní ukázalo jako možná příčina zkázy celé federace.

Bojové jednotky Veliánů se totiž zmocnili všech Zero-T stanic a speciální technologie, jež je umístěna v každé stanici a chrání je před místním odporem. Tato technologie dokáže vypnout a zničit všechny elektrické přístroje, které se k ní přiblíží. Proto federace musí přijít s novou cestou na zlikvidování všech odpůrců a obnovení pořádku na planetách. Zdá se to být jako velmi těžký úkol, protože Veliáni mají v ruce všechny trumfy.

Simulátor nebo arkáda?
Nevím, zda vývojáři chtěli hru zpřístupnit co nejširšímu publiku nebo se jen nemohli rozhodnout, co je lepší. Fakt je, že Storm nebude jen futuristickým simulátorem s „realistickými“ letovými vlastnostmi a poškozováním lodi, ale také bude obsahovat zjednodušený arkádový mód pro ty, jež nebaví se břídit s obtížným ovládáním jako v klasických simulátorech.

Jelikož se bude Storm odehrávat v roce 2351, mají autoři širokou škálu možností přijít se zajímavými letadly, vybavením a situacemi.

pokračování

Obrázek zdroj: Tisková zpráva
Obrázek zdroj: Tisková zpráva
Obrázek zdroj: Tisková zpráva
Obrázek zdroj: Tisková zpráva
Obrázek zdroj: Tisková zpráva
Obrázek zdroj: Tisková zpráva
Obrázek zdroj: Tisková zpráva
Obrázek zdroj: Tisková zprávaNejnovější články