zavřít

E3 preview Need for Speed Hot Pursuit

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Jak závodník nejrychleji přelstí svého pronásledovatele v nejnovějším dílu závodní série od autorů Burnoutu?

zdroj: Archiv

V pondělí odtajněný nový díl závodní série Need for Speed: Hot Pursuit se hodlá vrátit ke kořenům série a nabídnout pořádné honičky jeden na jednoho na rychlých dálnicích. Však také vývojářům z EA Criterion jde především o to, aby se závodilo rychle, bez zbytečných menu nebo zdržování na trati, zkrátka aby jednotlivé závody odsýpaly. Na začátku si proto vyberete, jestli chcete být polda nebo kriminálník, skočíte do hry a už je jen na vás, jak se svého soka pokusíte převézt. Po samotném závodě bude vždy následovat ještě krátký replay závěrečné scény, kdy kriminálník buďto ujíždí pronásledovateli anebo ho policajt definitivně zastavuje a ničí mu vůz. Z letmého osahání hry na veletrhu E3 si zahraniční novináři odnesli ten dojem, že policejní auta jezdí rychleji a na rozdíl od vozů závodníků je také nejde poškodit třeba nárazem do stromu nebo přímou srážkou s jiným automobilem.

zdroj: Archiv zdroj: Archiv zdroj: Archiv

Kriminálníci tím pádem budou dvakrát znevýhodněni, byť jim do karet hraje možnost nálezu power-upu a u lepších tříd vozů v druhé polovině hry přece jenom i vyšší rychlosti. E3 demo se odehrávalo na trati jménem Seacrest County, což je taková podzimní horská cesta odněkud ze západního pobřeží USA, mírně desaturovaná a rozhodně barevně dost sjednocená, jak se to ve skutečnosti podaří jen málokdy. V roli kriminálníka novináři nejčastěji používali tzv. E-brake neboli obrat o sto osmdesát stupňů, čímž policajta zmatete a pokud mu včas zablokujete radar a vzápětí odfrčíte v protisměru, je velmi pravděpodobné, že nechytne-li se policajt během následujících patnácti vteřin, závod máte vyhraný. Při hře za muže zákona zatím ke slovu nejčastěji přichází rohože s hřebíky a volba rychlého policejního vozu v kombinaci s možností nechat závodníkovi zatarasit cestu.

Po vzoru online závodů Burnout Paradise od stejných autorů se navíc můžete těšit na persistentní vedení statistik, ať už tedy budete hrát offline nebo na síti, dále odemykání nových aut a samozřejmě možnost závodit až v osmi hráčích naráz v libovolném rozložení týmu. Snadno si tak třeba založíte hru, v níž sedm policajtů stíhá jednoho závodníka. Na závěr předváděčky ještě vývojáři z Criterionu upozornili, že ačkoliv hra vzniká souběžně i pro platformu Wii, oni s tím nemají nic společného - jde totiž čistě o dohodu EA s externím vývojářským studiem Exient.

Need for Speed: Hot Pursuit vyjde 19. listopadu pro PC, Xbox 360, PlayStation 3 a Wii.

zdroj: GS

levis

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.