zavřít

Dvě různé verze herního King Konga na PC

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Američané, Mexičané a Kanaďané s rychlým připojením k internetu si teď možná lámou hlavu nad tím, jakou PC verzi akční hry Peter Jackson's King Kong si mají pořídit.

Vzít tu obyčejnou, aby se do neprostupné džungle mohli vypravit už tento týden, nebo raději sáhnout po lepší edici, kterou však rozběhnou až po upgradu hardware nalezeného pod stromečkem? Zatímco standardní verzi o velikosti 1,5 GB spustí i na starším procesoru, 256 MB RAM s GeForce 3/4Ti (ne MX) nebo Radeonem 8500/9000, high-res verze nabízená jen přes internetový distribuční systém Direct2Drive zabere na disku 5 GB místa, vyžaduje 3 GHz procesor, 2 GB RAM a hlavně moderní 256 MB grafickou kartu podporující Pixel a Vertex shadery 3.0, tzn. alespoň GeForce 6200 / Radeon X1300 (doporučeny jsou GF6800/ATI X1800). Za to však nabídne majitelům nabušených PC vizuální orgie s texturami ve vyšším rozlišení a více grafickými efekty (viz screenshoty), tedy to samé co na Xboxu 360.


Toto rozdělení schválené někým kompetentním z UbiSoftu nelze považovat za šťastné řešení, jelikož by bylo přirozenější zabudovat obě provedení hry do jednoho balení (třeba namísto bonusového DVD s "Making of" filmu) a nechat na hráči, ať si vyhovující verzi zvolí při instalaci nebo zapne v menu, aby po budoucím upgradu PC nemusel vypláznout z kapsy dalších 40 dolarů. Vás však tohle vůbec trápit nemusí, protože v obchodech po celé Evropské unii bude k dispozici pouze obyčejný King Kong. K nám se dostane pravděpodobně 2. prosince díky Ceneze v (teď již téměř dokončené) české verzi (předobjednávka z GameShopu za 899 Kč), na kterou Kate čeká s recenzí - zatím čtěte naše dojmy z dema.
zdroj: GC

jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.