zavřít

DOOM 4 oznámen

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Je to tak, id Software začali pracovat na pokračování své legendární série. Co se zatím ví?

Kdo by to byl řekl, že zrovna dnes id Software bez jakéhokoli předchozího varování ohlásí čtvrtý díl své vlajkové série. Je to tak, DOOM 4 již začali vyrábět a namísto Marsu se bude odehrávat na Zemi. Momentálně shání vývojáře na pozice v týmu, jako je producent, hlavní designér, hlavní animátor a další, takže vše je zjevně teprve v plenkách. Šéf id Todd Hollenshead v tiskovce zdůraznil, že hledají pouze ty nejschopnější lidi, kteří dokážou naplnit vysoké standardy automaticky asociované s jejich tituly.

Náborová stránka naznačuje jako cílové systémy PC, X360 a PS3. Není přitom těžké uhádnout, že DOOM 4 pravděpodobně bude pohánět "nový" id Tech 5 engine. Hodí se pro multiplatformní projekty a momentálně běží ve všech verzích v 60 hertzích, takže prý nemáme mít starosti o vzhled hry na konzolích. Tuto technologii nepochybně znáte ze stejným studiem chystané postapokalyptické směsky akce a ježdění RAGE. Uprostřed léta se koná třínáctý ročník komunitní akce QuakeCon, kde bychom se snad mohli o DOOM 4 dozvědět něco více...

Otázka do diskuse: co tipujete, půjde čtyřka ve šlépějích trojky často kritizované za lineárnost, uzavřené levely a celkovou old-schoolovost, nebo se tak jako nový Wolfenstein od Raven Software (prý se má odehrávat v rozlehlém městě, kde si svobodně vyberete hlavní i vedlejší mise, ale narozdíl od konkurenčního Saboteura si více zastřílíte) změní její koncept v otevřený herní svět? A co byste si jinak do čtyřky přáli?

zdroj: Shacknews

jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.