Dobývání přístavů v Age of Booty
zdroj: tisková zpráva

Dobývání přístavů v Age of Booty

17. 3. 2008 15:15 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Podrobněji se rozepisujeme o návykové pirátské RTS, kterou autoři Halo chystají i pro PC. + 20 OBRÁZKŮ

Tento týden se konal každoroční Capcom's Digital Day a veřejnosti byla poprvé předvedena pirátská RTS Plunder od tvůrců Halo, jíž jsme vám před týdnem zběžně představili. Hra bude koncipovaná pro zápasy až osmi hráčů, kdy každý se na začátku hry zmocní jedné lodičky, vypluje ze svého domovského přístavu a začne obsazovat volná města na mapě. Ačkoliv se vše bude odehrávat v reálném čase, lodě se budou na všech 25 mapách pohybovat po velkých hexagonálních políčkách.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva

Zvětšit zdroj: tisková zpráva Protože vaše loď ponese pirátskou vlajku, přístavy se pochopitelně nenechají zabrat jen tak a začnou se bránit: pokud budete mít štěstí a přestřelku vyhrajete, území připadne vám. Nejen že si tu kdykoliv bude možné doplnit zdraví, ale také vám přístav průběžně vyplatí příděl produkované suroviny (rum, dřevo nebo zlato). Tu pak proměníte za vybudování obranných zdí nebo přestavbu vaší lodi.

Jenže na mapě nebudete sami a dost dobře se může stát, že těsně před obsazením přístavu (kdy má město i vaše loď se zdravím na mále) se zpoza rohu vyklube nepřátelská bárka, pár ranami vás potopí a město si zabere sama pro sebe. Proto bude třeba taktizovat a mít se na pozoru: podobnou strategii budete moci aplikovat i na protivníka a podobně třeba nechat jeho, aby přístav chvíli ostřeloval, než vtrhnete na scénu a město sami dorazíte.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva

Kromě toho na mapě občas narazíte na dobře vyzbrojené obchodní lodě: pokud střet s nimi risknete a dokonce je potopíte, zbude po nich na hladině bedna s některou ze šesti kleteb (= kouzel), veskrze bonusů typu dočasná neviditelnost lodí, odhalení části mapy nebo krádež protivníkových surovin.

Plunder vyjde v červnu nejen pro X360 a PS3, jak avizoval časopis EGM, ale také PC - více v předchozím článku.
zdroj: IGN, 1UP, PR

levis

Nejnovější články