DJ Hero, hrdina všech diskoték
zdroj: tisková zpráva

DJ Hero, hrdina všech diskoték

24. 9. 2008 1:01 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Dokonalou iluzi hry na diskžokeje od vydavatele Guitar Hero zajistí speciální ovladač. Jak se na DJský pultík bude hrát?

Zvětšit zdroj: tisková zpráva Z několika různých zdrojů potvrzené zákulisní informace z Activisionu hlásí, že vydavatel Guitar Hero chystá další hudební hru s názvem DJ Hero. Vývoj pro tradiční konzolové formáty PS3/X360/Wii mají mít na starosti lidé z nedávno zakoupeného britského studia FreeStyleGames, známého mj. díky titulu B-Boy pro PSP a PS2. B-Boy přitom byla rytmická breakdance hra se zcela průměrným hodnocením.

DJ Hero by se po dvouletém vývoji měl na trhu objevit příští léto spolu s unikátní periferií, speciálním ovladačem evokujícím mixážní pult(ík). Zní to natolik bláznivě, že by to mohla být i pravda (koneckonců nešlo by o první komplexnější herní ovladač ušitý na míru konkrétní hře, vzpomeňme např. na mechovku Steel Battalion :) Na mixážním pultu, samozřejmě o něco zjednodušeném oproti reálné předloze, bude deska, na které půjde scratchovat. Poblíž najdete tři tlačítka pro samplování, další pro speciální zvukové efekty a také cross-fader pro plynulé ztišení skladby.

A jak se to tedy bude hrát? Narozdíl od Guitar Hero, kde proti vám plynuly noty a vy jste podle toho mačkali ta pravá tlačítka na kytaře, v DJ Hero budete muset souvisle držet tlačítko pro přehrávání nějakého samplu (známý vokál nebo melodie) a do toho budete scratchovat na vinylu. Pustíte si remixy k nepoznání od originálu, tzv. mash-upy typu Beyonce vs. Jimi Hendrix nebo 50 cent smíchané s Beastie Boys. Během DJování prý bude nejlepší sedět, ačkoli tvůrci přemýšlí o přidání nějakých nožiček, na nichž by pultík mohl stát a vy u něj. Hra by také měla podporovat kytary z Guitar Hero pro vzájemné souboje DJe a kytaristy.

MTV připomíná, že Activision si právě jméno DJ Hero letos v únoru zaregistroval, takže na tom všem něco určitě bude. Nákladnou investici do nezvyklého proprietárního ovladače podporuje povědomí, že obvyklé nakupování licencí na známé songy se Activisionu nyní výrazně usnadní díky sloučení s Vivendi. A následně otevřeným dveřím k hudebnímu portfoliu Universal Music Group. Hudební hry získávají na stále větší popularitě a vyjma výrazného dopadu na celkové tržby (s čímž je spojená vyšší cena dané hry vč. periferií), mají zajímavou vazbu na zvýšení zájmu o interprety a kapely tímto způsobem představené a připomenuté - viz nedávný případ s Metallicou.

zdroj: Kotaku, MTV

mart&jd

Nejnovější články