zavřít

DiRT 3 preview

- Preview autor: Petr Poláček Komentáře: 0

Konečně plnohodnotné info o nových tratích, vozech, módech i návaznosti na staré Colin McRae Rally. + OBRÁZKY

Především je obrovská... Prý je to ta největší hra, do které se kdy Codemasters pustili, a tak se nelze divit, že v závodech DiRT 3 si zajezdíte ve všem od slavného Mini Cooperu S z šedesátých let až po Peugeot 207 S2000 ze šampionátu IRC a Ford Fiesta 2.0 Kena Blocka. Sedmou dekádu ve vozovém parku zastoupí Lancia Stratos, osmdesátá léta třeba Audi Quattro S1, Ford Escort RS2000, nebo Peugeot 205 T16 a poslední desetiletí minulého století představí Toyota Celica GT-Four, Lancia Delta Integrale, nebo Subaru Impreza 555.

S touto "retro" vlnou svým způsobem souvisí i fakt, že DiRT 3 má představovat návrat ke starému dobrému Colin McRae Rally. Tentokrát se podíváte na 100 tratí ve Finsku, Norsku, Africe, či Monacu (Rallye Monte Carlo), byť licence WRC podruhé nebyla udělena (vlatní ji pouze WRC hra od Milestone). Namísto barvité a kaskadérské nálady vás v DiRT 3 čekají minimalistická a monochromatická menu, a za nimi hra "mnohem atraktivnější než její předchůdci", tvrdí kupř. redaktor IGN.


Díky novému modelu nasvícení použitého EGO enginu vozy lépe zapadají do prostředí, až z jednotlivých detailů mrazí v zádech. Vyjma sněhu si zajezdíte také při sněžení a v dešti, který s sebou přinese hlavně zhoršené viditelností podmínky a slabší světlo, což se ale pořád nedá srovnávat s takovou noční jízdou v Audi Quattro S1. Už dříve padla zmínka o aréně Compound, což je jakési pokračování Battersea Power Station z druhého DiRT 2: otevřená aréna podobná skejťáckému parku pro hraní offline i po síti s možností plnit nepovinné úkoly a účastnit se různých miniher.

Nejen ve splitscreenu (další novinka v Dirt sérii!) si ověříte, jak moc se zlepšilo ovládání jednotlivých vozů a o kolik věrohodnější jsou nárazy, které díky novému editoru videí půjde snadno nahrávat přímo na Youtube. Ze sociálních sítí DiRT 3 využije ještě Facebooku, kde podobně jako u závodů Blur naleznete aktuální statistiky a žebříčky. Co tomu říkáte?

DiRT 3 vyjde příští rok pro PC, Xbox 360 a PlayStation 3 - více v původním článku.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
DiRT 3 - první informace  [5.8.2010 07:07]

zdroj: IGN

levis

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.