Detaily z FIFA 09 PC
zdroj: tisková zpráva

Detaily z FIFA 09 PC

1. 7. 2008 14:14 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

EA oficiálně představili nástupce své fotbalové série. Next-gen verze zůstávají vlajkovými loděmi, ale co PC verze? UPDATE

Zvětšit zdroj: tisková zpráva S dneškem padlo online embargo a EA oficiálně představili nástupce své dlouholeté fotbalové série FIFA 09, který se bude opět dodávat v několika verzích. Klíčem je tentokrát vytáhnout z každé platformy maximum, co to půjde, tedy snad až s výjimkou PC, chce se zašklebit, protože hra v next-gen hávu se pro osobní počítače neplánuje ani letos.

Přesto nelze říct, že by EA hráče zcela ignorovali, a proto ve verzi pro PC slibují pět set nových animací a zbrusu nový kolizní i obranný systém. Řeči o předvedení fotbalových hvězd ve fotorealistické kvalitě asi nelze brát příliš vážně, přesto zřejmě jde o příslib vylepšené grafiky (byť ne na stejném enginu, který pohání next-gen tituly). Dle producenta se PC verze také pochlubí přizpůsobitelným ovládáním hry myší i widgety vbudovanými přímo do herního menu.

Pro úplnost přidáváme citaci z tiskové zprávy:

    Přes 250 vylepšení hratelnosti ve FIFA 09 na PLAYSTATION 3 a Xbox 360 znamená věrohodnou fotbalovou simulaci přizpůsobenou požadavkům jednotlivých hráčů i herních zařízení. Nová technologie animací umožňuje citlivější střelbu a přihrávky z prvního dotyku, rychlejší a kontrolovanější kličkování a vylepšené bránění. Nová fyzika hráčů plně využívá možnosti těchto platforem. Budete svědky realistických kolizí hráčů, autentických strkanic o míč a dalších soubojů.

    Poprvé se můžete ponořit do herního enginu a určit strategii a postavení vašich hráčů a přesně definovat, jak se váš tým v té které situaci zachová. S tvorbou vlastní týmové strategie máte vše potřebné, abyste se stali trenérem prvního mužstva. Upravte taktická nastavení tak, aby hráči ovládaní počítačem a váš tým hráli přesně tak, jako ve skutečnosti. Dělejte strategická rozhodnutí, díky kterým využijete slabiny soupeře, to vše v průběhu utkání. Mód Be a Pro byl rozšířen do módu kariéry Be a Pro: Seasons, ve kterém si můžete vybrat nebo vytvořit profesionálního hráče a poté vylepšovat jeho schopnosti na jedné z pozic na hřišti během čtyř let. Vaším cílem bude stát se národním hrdinou. Zážitek ze zápasu je nyní díky rozhodčímu a jeho asistentům na hřišti srovnatelný se skutečností. Diváci, stadion a komentář byli synchronizováni do všech detailů.
Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva
obrázky z next-gen verze
    Na Wii si užijte FIFA 09 All-Play, jednou ze dvou možností – ve Wii specifické simulaci 11 proti 11 nebo v arkádové akci 8 proti 8 ve stylizovaném prostředí s Mii™ verzemi vašich oblíbených hvězd, kterými jsou Ronaldinho nebo Wayne Rooney. Vybroušené pohyby a ovládání dělají z FIFA 09 All-Play ještě intuitivnější a pro hráče rozličných schopností zábavnější fotbalovou akci. Zvolte si herní styl, který nejlépe odpovídá vašim schopnostem, od pokročilého ovládání pro zkušené hráče až po asistenci AI, která pomůže nováčkům užít si zábavu se zjednodušeným ovládáním.

    „Nikdy jste nehráli takový fotbal,“ říká Kaz Makita, producent FIFA 09 All-Play. „Náš zápas 8 proti 8 vám umožní předvést dokonale vaši fotbalovost a probudí vaše Mii osobnosti k životu. Můžete hrát s vašimi Mii charaktery proti nebo s některými z největších hvězd v unikátním fotbalovém zážitku vytvořeném speciálně pro Wii verzi FIFA 09.“
FIFA 09 vyjde jako obvykle koncem září pro PC, Xbox360, PS3, Wii a PS2 - více v dosavadním zpravodajství.
zdroj: PR

levis

Nejnovější články