zavřít

Detaily o datadisku H&D2: Sabre Squadron

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Datadisk Sabre Squadron k loni vydané taktické akci Hidden & Dangerous 2 nabídne příznivcům podobných her novou singleplayerovou kampaň o devíti misích.

zdroj: Archiv

V nich se postupně podíváme do čtyřech lokací, kterými se stanou Libye (3 mise), Burgundsko (3 mise), Sicílie (2 mise) a francouzská pevnost La Rochelle (1 mise). Sicilské mise budou založeny na reálných událostech z července 1943, kdy tam proběhlo vylodění Spojenců (operace Husky). Součástí této akce se stala i operace Chestnut, ve které dva týmy SAS asistovaly spojeneckým vojákům při invazi. Cílem bylo zablokování pozemních komunikací, vedoucích na sever země. Část kampaně z Burgundska nás zase nechá zúčastnit se operace Houndsmith, která navazovala na vylodění Spojenců v Normandii. Více než stovka příslušníků SAS byla vysazena u městečka Dijone a jejich úkolem bylo způsobit nacistům co největší škody a zajmout vysoko postavené německé důstojníky.

zdroj: Archiv Datadisk samozřejmě nepřinese jen nové mise, ale jak bylo avizováno už v tiskovce, dočkat bychom se měli též změn v umělé inteligenci, a to jak u nepřátel, tak i ve vlastních řadách. Vojáci se prý budou lépe krýt, lépe využívat granáty a adekvátněji reagovat na naše akce. Pokud jde o již tak dost bohatý arzenál zbraní z H&D2, přibudou do něj ještě další kousky jako například německý Panzerschreck (podobný bazuce), francouzská MAM MLE 36, německá poloautomatická puška G43, německá pistole Parabellum s tlumičem nebo protitanková zbraň PAK 40. Zajímavým zpestřením se stane též kamera, která bude sledovat letící střelu ze statického děla, dokud tato střela nezasáhne cíl. Co však většinu z nás potěší asi nejvíce, je koněčně zařazená možnost kooperativní hry. Přesněji řečeno - všech devět misí z kampaně si budeme moci zahrát i v kooperativním multiplayeru. Na starých mapách z původního H&D2 tato možnost však fungovat nebude, i když i to by se prý možná mohlo časem změnit.

Sabre Squadron dále představí 8 nových map pro již známé multiplayerové mody. Tři mapy budou určeny pro Occupation (Alps3, Ardens2, Normandy4), tři pro Deathmatch (Poland, Libya1, Burgundy3) a dva pro mod Objective (Alps3, Ardens3). Na mapě Alps3 budeme zabraňovat německým jednotkám v průjezdu kaňonem, v Arden3 se zase pokusíme trochu zmenšit německé dělostřelectvo. Jistých změn by se měl dočkat i engine LS3D (například podpora EAX3), ačkoliv podle vývojářů z Illusion Softworks není v případě datadisku zahrnování nových technologických prvků to nejdůležitější. H&D2: Sabre Squadron by však rozhodně měl nabídnout ještě vylepšenou hratelnost a větší stabilitu. Vydání přídavku k jedné z nejlepších českých her očekáváme letos v září.

zdroj: C&VG

kate

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.