Déšť z Project Gotham Racing 4
zdroj: tisková zpráva

Déšť z Project Gotham Racing 4

12. 5. 2007 10:10 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Nesází jen na wow-efekt, když kapky zůstávají na kapotě a ze skla je odstraňují stěrače, ale ovlivní i jízdní vlastnosti.

Vlajkové závody pro X360 si nejprve zajely povinné kolečko po papírových magazínech, kde ohromily svým dynamickým systémem počasí, a teď se i formou prvních oficiálních screenshotů představují lačné internetové obci. Ta bezpochyby uvítá kompletně přepracovanou kariéru, která v minulém dílu začala po pár hodinách nudit, protože už ničím překvapila. V PGR4 byste měli být úzce spjati se svým řidičem díky náznaku příběhu (ala TOCA) a přizpůsobení vlastní postavy (ala Tiger Woods), volbě její národnosti atd. Při postupu kariérou vás budou provázet jak emoce, tak rostoucí řady věrných příznivců sledujících každý váš krok a aplaudující při vítězství. Ani soupeři už nebudou těmi anonymními řidiči, které byste zaznamenali jen při pohledu na závěrečné pořadí, nýbrž je pocítíte znatelně více. Každý má mít specifický styl jízdy a případně být schopen riskantních předjížděcích manévrů.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva

Masivně rozšířen oproti třetímu dílu z roku 2005, který podle mého názoru disponuje dosud nejlepšími modely aut v kterékoli vydané hře a pokračování má být ještě hezčí s 70-100 tisíci pologony na auto (v 720p a 30fps), bude vozový park. Zatím byla do PGR4 potvrzena účast těchto žihadel: TVR Sagaris (2004), Chevrolet Corvette Sting Ray (1965), Vanwall GPR V12 (2005), Toyota Supra Turbo (1993), Gumpert Apollo (2005), Panoz GTR-1 Coupe (1997), Ferrari 599 GTB Fiorano (2006), Maserati 250F (1957). Jízdní model se výrazně nezmění, jen driftování má být snazší. Největší novinkou, alespoň dle neověřených drbů ze sajty Spong, se má stát přítomnost motocyklů licencovaných od předních světových výrobců. Stejný zdroj tvrdí, že automobily a motorky budou moci vzájemně závodit (jak offline, tak online, vč. ) a údajně i havarovat, čímž by se celá hra přiblížila klasice Road Rash.


Project Gotham Racing 4 trailer (29 MB, 852x480)

Dvě stovky tratí, z nichž si vyberete na velké mapě podobné té z Ridge Racera, budou rozesety po dvanácti městech, včetně Šanghaje s dlouhými rovnými ulicemi a St. Petersburgu, kam vás právě zavede premiérový trailer zaměřený na déšť. Jak se můžete přesvědčit, jeho kapky zůstávají na kapotě a ze skla je stírají funkční stěrače. Nenadálá průtrž mračen nehraje jen na wow-efekt, ale také ovlivňuje jízdní vlastnosti aut, jež za sebou zanechávají vodní poprašek, čímž znesnadňují viditelnost pronásledovatelů a způsobují odskakování celkově pohyblivějších diváků (kupodivu bez deštníků) od mantinelů, aby nebyli ohozeni. Setkáte se též s mlhou, sněhem, zamrzajícími loužemi a námrazou na skle. Project Gotham Racing 4 vyjde letos na podzim exkluzivně pro Xbox 360.
zdroj: PR, Eurogamer, Spong, Xboxyde, Xboxic, GameReactor a další

jd

Nejnovější články