zavřít

Datadisk Half-Life 2: Aftermath

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Prostřednictvím květnového čísla britského PC Gameru došlo k oficiálnímu odhalení datadisku pro Half-Life 2, který pravděpodobně ponese název Aftermath.

Ač preview v časopisu zabírá 10 stránek, konkrétních informací v něm je poskrovnu a zbytek tvoří klasická omáčka. Co se tedy zatím ví? Na přídavku pracují samotní Valve, kterým se nechtělo ztratit několik měsíců času zaučováním externích vývojářů pro práci s jejich editačními nástroji, jako tomu bylo s Gearboxem u prvního dílu HL. Hlavní hrdinkou datadisku nebude Alyx, jak se kdysi spekulovalo, nýbrž asi opět stanete v roli Gordona Freemana nebo eventuálně někoho jiného. Nicméně jisté je, že dívka Alyx vám bude asistovat mnohem více času než minule.

Příběh Half-Life 2: Aftermath se bude odehrávat po událostech původní hry, ale narazíte v něm na dozvuky situací z dřívějška a také na staré známé postavy, které od té doby mohly změnit stranu barikády (něco jako nejprve nepřátelští, ale později nápomocní pavouci v originálu). Setkáte se i se záporňáky z konce HL2 a kreaturami, které se z okolí City 17 nastěhovaly do města. Patrně nejdůležitější informací je záměr distribuovat datadisk pouze přes internet, tedy přes systém Steam, z čehož asi nebudou mít radost ostatní obchodní řetězce, ale je to vzhledem ke konfliktům s Vivendi logický krok. Jako termín vydání se uvádí neurčité "léto 2005", čímž si tvůrci nechávají otevřená zadní vrátka pro obě možnosti - tzn. jak červen, kdyby hru nějakou náhodou dodělali rychle, tak září, kdyby nestíhali nebo se vyskytly potíže. Více se snad dozvíme za měsíc na výstavě E3...

zdroj: EuroGamer

jd

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.