Datadisk Ascendancy přidává do Path of Exile hromadu nového obsahu a módů
zdroj: tisková zpráva

Datadisk Ascendancy přidává do Path of Exile hromadu nového obsahu a módů

6. 3. 2016 14:25 | Preview | autor: Adam Homola |

Free to play diablovka Path of Exile se dočkala nového rozšíření s názvem Ascendancy, které je v podstatě čtvrtým velkým datadiskem. Pohled na opravdu masivní seznam změn a novinek na oficiálních stránkách hry to jen potvrzuje. Největším tahákem datadisku jsou každopádně úkoly v rámci Trials of Ascendancy a na ně navázaný Lord’s Labyrinth.

Trials of Ascendancy je série smrtících zkoušek, pro každou obtížnost jich je dostupných šest, a splněním každé z nich se vám v dané obtížnosti zpřístupní Lord’s Labyrinth. Zkoušky najdete v Axiom Prison, Crypt, Chamber of Sins, Crematorium, Catacombs a nakonec také v Hedge Maze.

V každé zkoušce na vás čeká nová past, tudíž byste měli být pořád ve střehu. A po zkouškách se dostanete do zmíněného Lord’s Labyrinth, tedy zbrusu nové oblasti plné pastí, ukrytých věcí a hádanek.

Vtip je v tom, že jakmile v labyrintu zemřete, končíte. Máte jen jeden život, a pokud ho promrháte, musíte začít zase nanovo. Další háček spočívá v neustálých změnách labyrintu. Umístění pastí, nepřátel, beden a vůbec všeho se můžete naučit nazpaměť, ale jednou za den se rozložení všeho kompletně změní - všechny znalosti minulé verze labyrintu pak můžete hodit z okna.

zdroj: Archiv

Jakmile Lord’s Labyrinth dokončíte poprvé, můžete si vybrat jednu ze tří Ascendancy Classes dostupných pro danou třídu. Ascendancy tříd je celkem devatenáct a všechny významně rozšiřují možnosti stávajících tříd. Jednou z dalších novinek je Perandus Challenge League, která před vás postaví přes 40 nových výzev - jde o nový začátek pro novou postavu. Ve standardních a hardcore ligách vám staré postavy i předměty samozřejmě zůstanou, ale pokud byste si chtěli rozjet nanovo nějakou postavu a zkusit nový postup, můžete zabrousit právě sem.

K tomu všemu si ještě připočtěte desítky a desítky nových schopností, gemů, předmětů, oprav bugů, úprav balancu, větší či menší přepracování stávajících systémů apod.

Ascendancy toho do Path of Exile jednoduše přidává tolik, že si označení datadisk opravdu zaslouží. Zájemci si mohou uvařit kafe a posadit se na několik dlouhých minut k obrovskému seznamu změn nebo je rovnou vyzkoušet na vlastní kůži.

Nejnovější články