Další střípky o termínu vydání DOOM III
zdroj: tisková zpráva

Další střípky o termínu vydání DOOM III

16. 6. 2004 10:10 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Akční hru DOOM III asi není nutné nikomu z hráčů dvakrát představovat.

Co nás však v současné době rozhodně zajímá, je datum jejího vydání. Již na jaře se začalo mluvit o tom, že by se tato chystaná pecka měla objevit v obchodech letos v létě, a Activision to nedávno také oficiálně potvrdili. Server IGN nyní přinesl zprávu, že by DOOM III mohl skutečně vyjít v letních měsících - verze pro PC prý někdy na přelomu července a srpna, xboxová podoba hry pak až v říjnu. Tato informace údajně pochází z dobře informovaného prodejního řetězce, který si ale nepřál být jmenován.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Update 20:00 - Zjistit něco takového však není žádné velké umění - ostatně kdokoliv se může sám podívat na stránky hlavních amerických online-shopů jako EBGames, GameStop či Amazon, kde nejčastěji uvádí půlku července nebo začátek srpna. Ale jak z vlastní zkušenosti s Tiscali GameShopem nebo jednání s (občas neinformovanými) distributory víme, v naprosté většině takových termínů se jedná jen o zasvěcené odhady - nikoliv o závazky, které by se musely bezpodmínečně naplnit, a tak je třeba brát vše s velkou rezervou.

Na IGN dále rozebírají, proč by takové vydání DOOM III mohlo být pro Activision výhodné a hlavním důvodem samozřejmě zůstává možnost předběhnutí konkurence. Sci-fi FPS Halo 2, kterou si jistě nenechá ujít žádný příznivce xboxových akcí, je naplánována až na začátek listopadu, a vydání "úhlavní konkurence" Half-Life 2 podle všech indicií vypadá až tak na září - pokud tedy Gabe Newell z Valve nepovažuje říjen či listopad ještě za jím slíbené léto :) Na Xbox Nation si mimochodem vzali na mušku chystané xboxové hry a předpověděli jim jejich možný osud, nechybí samozřejmě ani "věštba" pro DOOM III, který se ale prý kvalitám Halo 2 nevyrovná. Celý článek, pojatý v hodně odlehčeném duchu, najdete tady.

zdroj: HomeLan, IGN, XBNmag

kate

Nejnovější články