D.W. Bradley o RPG Dungeon Lords
zdroj: tisková zpráva

D.W. Bradley o RPG Dungeon Lords

30. 6. 2003 12:12 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Autor takových projektů, jakými jsou Wizardry V, VI a VII nebo CyberMage a Wizardrs & Warriors - D.W.

Bradley - nyní pracuje na další slibné RPG, která dostala název Dungeon Lords. Zatím se toho o této hře ví velmi málo. Oznámena byla letos v únoru a jejího vydání se nedočkáme dříve než na jaře příštího roku, takže času na nějaké podrobnosti je ještě poměrně dost. Protože se ale před pár dny objevilo na RPGDotu interview přímo s D.W. Bradleyem, můžeme vám nějaké nové informace poskytnout už nyní, a to i se třemi novými screenshoty.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva
nové obrázkykompletní galerie

D.W. Bradley vložil své schopnosti do hlavního příběhu, herního systému, designu, engine i herních mechanismů. Už se tomu věnuje více než rok, i když samotný vývoj hry začal teprve nedávno. Podílí se na něm průběžně okolo dvaceti až třiceti osob. Hra vypráví o osudu jednoho velkého čaroděje, Galdryna, věrném to spojenci Lorda Davenmora a také osobě, díky které má království takovou moc. Galdryn byl totiž zavražděn a prsty v tom má tzv. Kruh čarodějů. Bez Galdrynovi pomoci a mocné magie Davenmorovo království padlo do rukou Lordu Barrowgrimovi a proto se potupený Davenmore rozhodl ve snaze zachránit své království přislíbit vlastní dceru Barrowgrimovu synovi. Jenže její srdce patří již jinému, kapitánu královských stráží. Když se otec o této lásce dozví, rozkáže milého své dcery zavřít někam hodně daleko. Krátce poté se však po dceři slehne zem a Barrowgrim začne Davenmora podezřívat, že spolu splétají jakýsi zrádný plán a tak opět vyhlašuje Devenmorovi válku. S pomocí Kruhu čarodějů provádí nájezdy na ubohé království, aby ho smetl z povrchu zemského jednou pro vždy.

Dungeon Lords má být prý úplně jiným druhem RPG než všechny předchozí hry tohoto autora. Odehrávat se bude v reálném čase a zcela ve 3D perspektivě z pohledu třetí osoby. Těšit se prý můžete nejen na obsáhlý příběh, ale také na velice energickou akci, detailní RPG prvky a nových systém vývoje postav. Ve světě Dungeon Lords se setkáte s mnoha různými postavami a stanete se součástí řady událostí. Velkou roli ve hře sehrají souboje (založené na zkušenostech a schopnostech hrdiny), ale těžiště bude stále ležet na příběhu, interakci s herními postavami, utváření spojenectví a smluv, řešení úkolů a puzzlů, atd. Pochopitelně zde nebude chybět ani magie. Dungeon Lords se může pochlubit hned čtyřmi různými formami čarodějnictví. Každá přitom funguje jinak. Co se týče hrdiny, bude si hráč moci vybrat z několika základních ras (člověk, dwarf, elf, několik pololidských ras), určit jeho pohlaví i vzhled.
zdroj: RPGDot

korgull

Nejnovější články