zavřít

Crysis Warhead objasněn

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Tak to nebude druhý díl ani konzolový port, nýbrž prožití známých událostí z jiného úhlu pohledu.

Necelý den po nahození upoutávky na Crysis Warhead její vývojáři z Cryteku hru oficiálně oznamují a vyráží tak dech všem, včetně nás, kdo tipoval pokračování nebo konzolový port, protože nepůjde ani o jedno, ani o druhé. Warhead totiž bude opět čistě PC záležitostí a nabídne paralelní příběh k původní hře, jak blíže popisuje tisková zpráva EA:

    V Crysis Warhead si hráči navléknou nanooblek seržanta Sykese, jedné z předních postav z Crysis, známého též pod přezdívkou ‚Psycho‘. V paralelním příběhu Psycha, jenž je ve srovnání se svým parťákem z Delta Force Nomádem mnohem impulzivnější a agresivnější, odhalíme na pozadí událostí původní hry, že život na druhé straně ostrova je ještě zběsilejší a výbušnější, než si vůbec lze představit. Naštěstí je Psychův nanooblek stejně účinný. Proti nepřátelům bude bojovat nejen mocnějším arzenálem plně modifikovatelných zbraní, ale také v nových vozidlech. Tak bude mít vše, co potřebuje k zvládnutí jakékoli situace. Kromě této nové vzrušující kampaně pro jednoho hráče obsáhne Crysis Warhead i inovovaný multiplayer.
Titul poběží na optimalizované a vylepšené verzi CryEngine 2. „Způsob, jakým hráči i média loni Crysis přijali, nás velmi potěšil,” říká Cevat Yerli, výkonný ředitel a prezident studia Crytek. „Již dříve jsme prohlašovali, že naším cílem je neustále zvedat laťku. U Warheadu se soustředíme na dokonalost prezentace příběhu a herní výkon, ale samozřejmě nezapomínáme ani na vizuálně dopilovanou grafiku a propracovaný herní systém bez limitů, který v Crysis vzbudil tolik obdivu.“ Tisková zpráva pokračuje: „Nejlepším výsledkem, jaký si v rámci našeho programu EA Partners můžeme přát, je situace, kdy se nezávislé studio světové extratřídy, jako je Crytek, rozhodne pokračovat ve spolupráci,“ říká David DeMartini, viceprezident a globální manažer EA Partners. „Crysis je unikátní hrou a nyní se stane i komerčně úspěšnou sérií. Už se nemůžeme dočkat.“

Crysis Warhead vyvíjí budapešťské studio Cryteku, nebude vyžadovat původní hru a vyjde na podzim výhradně pro PC. Více o původní hře v předešlém zpravodajství.

Update 21:00 - druhý artwork hrdiny Crysis Warhead z PC Gameru (jeho preview 24.6.); screenshoty se objeví koncem měsíce; dočasný vzhled obalu zmiňuje podporu online služby Games for Windows Live, ale tu zatím tvůrci nepotvrdili.
zdroj: PR

levis

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.