Crackdown a Forza Motorsport 2 pro X360
zdroj: Tisková zpráva

Crackdown a Forza Motorsport 2 pro X360

10. 5. 2006 11:11 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Další "novinku" od Microsoftu představuje hra s názvem Crackdown.

Jde o těžce akční záležitost mířenou na Xbox 360 a vyvíjenou týmem z Real Time Worlds, vedeným panem Davem Jonesem, kterého byste našli podepsaného pod bestsellery jako GTA nebo Lemmings. Děj hry vás zavede do Pacific City zmítaného kriminalitou a vaším úkolem bude ji potřít s využitím všech možných prostředků, přičemž vaše moc bude sahat do všech směrů, jaké dokáže nabídnou jen ryzí 3D svět. Akce se prostě bude odehrávat v plné šířce, hloubce i výšce. Těšit se můžete na honičky pěší i na kolech. Ostatně přesvědčit se o tom můžete v naší galerii, kde jsou k vidění první ukázky.

Obrázek zdroj: Tisková zpráva Obrázek zdroj: Tisková zpráva Obrázek zdroj: Tisková zpráva

Herní prostředí bude silně interaktivní a nijak vás nebude omezovat v pohybu. Jako zbraň půjde použít téměř vše (odpadkové koše, vozidla a dokonce prý i lidi), děj bude nelineární a úkoly půjde řešit mnoha různými způsoby. Budete se divit, jaké všechny schopnosti objevíte ve své postavičce, ať už půjde o oslnivou rychlost, smrti se vzpírající skoky, ovládání těch neuvěřitelných zbraní, zdánlivě nemožné manévry z vozidly, schopnost pohybovat s obrovskými předměty a nebo uštědřit někomu takovou ránu, že mu nezůstane jediná kost celá. Další věc, kterou se bude tento titul vyznačovat, je kooperativní hra, díky níž se váš zážitek zdvojnásobí. Přitom všem vás navíc bude doprovázet více než stovka licencovaných hudebních skladeb širokého spektra stylů a žánrů. Vydání Crackdown je naplánováno na podzim.

Her není nikdy dost a tak vám teď můžeme představit ještě jednu, v níž má prsty Microsoft, a která míří taktéž na Xbox 360. Jde o dílo vývojářského týmu Turn 10, pokračování úspěšné simulace aut - Forza Motorsport 2. I s tímto titulem bychom se měli setkat už letos, a to v období okolo Vánoc. Těšit se prý můžete na autentickou simulaci fyziky, více než 300 žihadel více než 50 světových výrobců (vč. Ferrari, Porsche, General Motors, Lamborghini, Nissan i Volkswagen), drtivé havárie, fotorealistickou grafiku, licencované tunění, množství možností vlastních úprav a mnoho dalších vylepšení a úplných novinek, zkrátka závody, jak má být. V naší galerii můžete objevit dvojici prvních screenshotů.

Obrázek zdroj: Tisková zpráva Obrázek zdroj: Tisková zpráva

Na vývoji Forza Motorsport 2, a zejména na té části s fyzikou, se prý podíleli přední automobiloví inženýři, profesionální závodníci a programátoři. Jak už bylo zmíněno, vozy mohou utrpět značné poškození i opotřebení, což ovlivní jejich výkonnost. Díky pokročilému modelu pneumatik a pérování kol může docházet k přehřátí či změnám tlaku a jiným náležitostem, jež mohou mít dopad na jízdu. Tratě, na nichž se budete prohánět, budou rozmístěné po celém světě. Podíváte se tak například do Norinberku, Ria de Janeira, ad. Celkem si užijete asi 60 tratí (13 licencovaných, včetně Silverstone, Tsukuba a Laguna Seca) v 18 různých prostředích. Co se týče výbavy vozů, i v tomto ohledu se budete moci značně vyřádit. K dispozici bude spousta zajímavého příslušenství pro zpestření vzhledu i výkonu aut, stejně jako si budete moci navrhnout unikátní nástřik karosérie výběrem z milionů obtisků a laků. Chybět jinak nebude ani multiplayer.
zdroj: PR

korgull

Nejnovější články