Co lze očekávat od Star Wars: Battlefront?
zdroj: Archiv

Co lze očekávat od Star Wars: Battlefront?

12. 2. 2004 19:19 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Když Pandemic Studios dokončili svůj xboxový titul Star Wars: Clone Wars, což byla původně singleplayerovka s později doplněným multiplayerem, zmocnilo se jich trýznivé nutkání vytvořit hru, už od samého začátku zaměřenou na síťová klání.

Star Wars: Battlefront zdroj: Archiv A tak se začal rodit nápad, který dostal název Star Wars: Battlefront. První věc, která tuto multiplayerovou hru odlišuje od těch ostatních, podobně založených, je zjevná už z názvu - zasazení do sci-fi světa Hvězdných válek. Tvůrci tímto získali vetší volnost při navrhování vozidel, unikátních jednotek i světů, než kdyby pracovali na historické hře. Ale je tu i další důležitá věc, a to, že ve Star Wars: Battlefront můžete očekávat rovněž single-player. Na své by si tedy měli přijít víceméně stejnou měrou jak milovníci online pařby, tak hráči bez připojení k internetu.

Single-playerová část hry by se měla hrát podobně jako tradiční hry s lineárním příběhem, avšak v základu bude naprosto nelineární. Každá kampaň v single-playeru se prý bude hrát jinak a způsob, kterým se bude rozvíjet, bude závislý na hráčích samotných. Tvůrci v této části hry věnují mnoho pozornosti také umělé inteligenci, a to jak na straně nepřátelských, tak přátelských NPC. Obtížnost prý se bude v jejím průběhu stupňovat.

zdroj: Archiv Multiplayer vám nabídne hned několik herních módů. Budou zde samostatné bitvy, ale i tzv. Galactic Conquest mód, který přenese některé single-playerové prvky do multiplayeru - AI zde bude nahrazena týmy hráčů, kteří budou mezi sebou navzájem bojovat o nadvládu Galaxie. V této hře bude možné ukládat pozice, takže se k ní budete moci vracet. Vývojáři mají v plánu podporovat turnaje.

Ve Star Wars: Battlefront se vám představí čtyři různé strany - Rebels, Empire, Separatists a Republic. Každá z těchto stran bude vynikat jiným stylem boje a charakteristikami. Těšit se můžete na hojnost dopravních prostředků (prý všechny, které se objevily ve filmech), včetně takových jako X-Wings, Tie Fighter, AT AT, aj. Také lokace vám budou povědomé z filmů - Hoth, Endor, Tatooine, Naboo, Geonosis, a řada dalších.

Hra je vyvíjena pro PC, Xbox i PS2 s tím, že tvůrci dbají, aby se hráči té které platformy cítili, jako by SW: BF byla určena právě pro jejich přístroj, a ne že jde o konverzi odjinud. Všechny platformy budou mít podporu pro headsety, stahování přídavného obsahu, pro turnaje, seznamy přátel, atd. PC verze titulu se samozřejmě bude výrazně lišit od konzolových verzí co do ovládacího schématu a Pandemic pro ni rovněž zvažují možnost vypuštění modifikačních nástrojů. V současné době se titul dostává do hratelné podoby. I když už je spousta práce hotova, ještě další spousta vývojáře teprve čeká. Vydání se přepokládá letos na podzim. V naší galerii na vás dnes bohužel žádné nové ukázky nečekají, nabídnout vám můžeme pouze oficiální trailer ve dvou velikostech podle rozlišení (DivX, 5 MB nebo 10 MB).

zdroj: HomeLAN

korgull

Nejnovější články