zavřít

Chytlavá hudební puzzle klasika Lumines se vrací na PC i konzole

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro Switch Xbox One X

- Preview autor: Adam Homola Komentáře: 0

Stará známá, roky prověřená hratelnost Lumines se vrací. Hektická, minimalistická a částečně hudební puzzle hra Lumines Remastered vychází na PC, PlayStation 4, Xbox One a Switch a oživuje koncept fungující od roku 2004, kdy se objevil první díl Lumines, tehdy ještě na PSP s podtitulem Puzzle Fusion.

V následujících letech se dostavilo několik pokračování, odboček a různých variací na Lumines, až letos vychází Remastered, který se zase vrací k osvědčeným základům. Lumines Remastered obsahuje přes čtyři desítky úrovní, nový Shuffle mód, a nechybí ani lokální multiplayer či online žebříčky.

Především ale nechybí ona chytlavá hratelnost, kdy se necháte unášet hudbou, zatímco se snažíte hekticky naskládat bloky kostiček na sebe tak, aby postupně mizely. Hratelnost v sobě kombinuje prvky Columns a Tetrisu, jen to celé okoření o stylovou audiovizuální prezentaci.

Za celým nápadem a zpracováním ostatně stojí Tecuja Micuguči, známý vedle Lumines také díky Child of Eden a samozřejmě hlavně Rez. Lumines Remastered pořídíte v přepočtu za zhruba čtyři stovky, a pokud jste nikdy neměli to štěstí, určitě byste měli dát hře šanci.

Tagy: logická

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

 • hra NBA 2K20

  Hry vydané v rámci legendární franšízy NBA 2K se za dlouhé ...

  2499 Kč Koupit
 • hra NBA 2K20 (Xbox ONE)

  Hry vydané v rámci legendární franšízy NBA 2K se za dlouhé ...

  1799 Kč Koupit
 • hra NBA 2K20

  Hry vydané v rámci legendární franšízy NBA 2K se za dlouhé ...

  2499 Kč Koupit

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.