Česká strategie Imperiums: Greek Wars vás posadí na trůn Filipa Makedonského
zdroj: Kube Games
Preview

Česká strategie Imperiums: Greek Wars vás posadí na trůn Filipa Makedonského

30. 10. 2019 9:45 | autor: Václav Pecháček |

Čeští tvůrci povedené antické strategie Aggressors: Ancient Rome chystají další hru, která tentokrát zamíří lehce na východ. Imperiums: Greek Wars se namísto římské hegemonie vrhne do starého Řecka, konkrétně do doby, kdy na trůn nastoupil jistý Filip II. Makedonský. A všichni fanoušci helénské historie moc dobře vědí, jak se jmenoval jeho synáček.

Imperiums: Greek Wars vás pustí do otevřeného světa grandiózní 4X strategie, v níž se ujmete jednoho z 30 dostupných národů. Kdo si chce zahrát za klasický řecký městský stát a jeho hoplíty, ten se může ujmout třeba Sparty. Jiný radši zvolí nastupující makedonskou supervelmoc. A masochisté mezi vámi usednou na trůn Perské říše, obra na hliněných nohou, který nervózně čeká, až přijde potopa.

Nejste jenom válečník, ale i politik a náboženský vůdce. Posouvání armád po mapě bude samozřejmě klíčovou součástí vašeho snažení, protože antický svět je roztříštěný, posetý antipatiemi, ambicemi a nenávistí, kterou může uspokojit jedině krev. Zároveň ovšem potřebujete spokojené obyvatelstvo, truhlici plnou zlata… a možná by se hodila i přízeň bohů.

zdroj: Archiv

Hra prý bude mít určitý mytologický záběr, vaši generálové se mohou vydat po stopách dávných hrdinů a pokusit se třeba ukořistit bájné zlaté rouno. Samozřejmě zpátky přivezou nejspíš jen nabarvený ovčí kožich odněkud z korintského blešáku, který nemá magické moci, ani co by se za nehet vešlo, ale na povzbuzení morálky vašich vojsk by to mohlo stačit.

Bude to nejspíš zajímavé ozvláštnění, protože podle slov ústředního vývojáře Pavla Kubáta se vaši generálové budou prohánět po celé mapě, po spřáteleném i cizím území, při plnění svých grandiózních questů. Vůbec vám tedy nemusí vadit, že jako Sparta během padesáti let sotva dobudete Peloponés, poněvadž si ostatní kouty světa prohlédnete alespoň prostřednictvím svých cestovatelů.

Navíc nejste omezeni pouze na historickou verzi Řecka. Je pravděpodobné, že komunita velmi brzo vytvoří alternativní scénáře, které by mohly přijít vhod například v multiplayeru. Drtit umělou inteligenci je legrace, drtit svoje kamarády – extáze.

Imperiums: Greek Wars se chystá na Steam v prvním čtvrtletí roku 2020, a pokud dopadne aspoň stejně dobře jako Aggressors, kteří si od nás v recenzi odnesli velmi pěknou sedmičku, mají se fandové strategií a Alexandra Velikého nač těšit, zvlášť proto, že hra vyjde i v češtině.

Jen vás musím varovat: Samotný Alexandr se ve hře kvůli jejímu kratšímu časovému záběru neobjeví. Ale on i Filip byl dostatečný borec na to, aby jednu pořádnou strategii na svých bedrech unesl.

Nejnovější články