Česká hra Cold War míří do světa
zdroj: tisková zpráva

Česká hra Cold War míří do světa

1. 8. 2002 17:53 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Minulý týden jste se na našich stránkách mohli dozvědět první informace o připravovaném titulu Cold War, který je dílem česko-americké společnosti Mindware Studios založené zhruba před rokem a se sídlem v Praze.

Cold War: Behind the Iron Curtain zdroj: tisková zpráva Zdá se, že na hře pracují samí profíci, v čele s Karlem Papíkem (bývalým šéfredaktorem Score, GameStaru a GameZone). Tomáše Pluhaříka můžete znát jako vedoucího designéra série Hidden&Dangerous, se kterou měl co do činění také další z týmu - Lukáš Menšík, ten měl pro změnu na starosti 3D grafiku a animace. A jméno programátora Michala Řeháčka jste mohli spatřit u hry Original War. Dnes pro vás nemáme žádné nové obrázky, jelikož se ale na internetu objevily hned dva rozhovory s tvůrci této hry, nemůžeme se s vámi nepodělit o pár zajímavostí.

Cold War bude akční hrou, kde velkou roli sehrají především různé tajné mise. Většina z vás by na místě hlavního hrdiny čekala nějakého těžkého agenta v černých brýlích a dlouhém tmavém kabátu, a právě toho se chtěli tvůrci vystříhat a tak zvolili poněkud netradiční řešení a do hlavní úlohy obsadili lovce senzací, neboli novináře a reportéra Chasera Jonese. Není to tedy žádný supertajný špión, ale naopak úplně profláknutý pisálek, jehož čtenáři vždy dychtivě čekají na další jeho článek. Jeho povaha však skrývá mnohé rysy podobné např. Indianu Jonesovi, žádné nebezpečí ho nedokáže odradit od uskutečnění jeho plánů. Je to prostě muž činu.

Jak jste se dozvěděli už z dřívější zprávy, příběh hry vás zavede do útrob koministického Sovětského svazu. Navštívíte např. kosmodrom v Bajkonuru či Rudé náměstí a stát se může i to, že se tváří v tvář setkáte třeba i se samotným Mikhailem Gorbachevem. Chaser Jones se jako správný novinář celkem nevinně přimotá k atentátu na ruskou jadernou elektrárnu v Černobylu a postupně začíná zjišťovat, že je to pouze začátek dobře promyšlené záležitosti prorostlé všemi možnými důležitými složkami nejen státní moci. Jenže vše se najednou začne odvíjen příliš rychle a Chaser se stává nepohodlným jak pro CIA, tak pro KGB. Začne mu jít o život.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Chaser Jones se bude muset potýkat s velkým množstvím různých nepřátel. Bude nutné najít tu správnou taktiku, jak se s kterým rivalem vypořádat. Chaser však není zabijákem od přírody, takže bude muset být velice chytrý a ostražitý, pokud chce přežít. Když už přeci jen dojde na nějaké to zabíjení, bude to muset udělat potichu a nenápadně. K tomu všemu budete využívat schopnosti, kterých Chaser nabyl při své novinářské praxi. Umí se velmi dobře schovávat za různé překážky, využívat temné pohostinnosti stínů, omráčit nepřátele. Jeho inventář neobsahuje běžné zbraně, ale spíše vybavení pro běžnou práci novináře, nicméně i to je v nouzi dokáže zázraky. Takový foťák má např. objektiv, který lze použít jako dalekohled a blesk pak snadno poslouží k oslepení nepřátel, obzvášť pak těch, co používají brýle na noční vidění.

Mindware Studios si za účelem tvorby Cold War vyrobili vlastní engine, který pojmenovali Djinni. Jeho hlavní předností je rychlost. I na takových videokartách jako je GF2 MX není žádný problém, což jistě potěší ty hráče, kteří zatím nemohou svůj stroj upgradovat. Tento engine navíc umožní tvůrcům připravit hru i pro další platformy než je PC Windows. Z tiskové zprávy navíc víme, že už nyní je v plánu také verze pro Mac a Linux.

Cold War bude především single-playerovou hrou, nicméně tvůrci připouštějí, že by se možná mohli pustit také do podpory multiplayeru. V současné době mají ale starosti především s dokončením hratelného dema určeného pro případného vydavatele, kterého by rádi sehnali na nadcházející ECTS. Plná verze hry by tak měla být dokončena za rok.

korgull

Nejnovější články