Budovatelská strategie Goblins of Elderstone vám předvede, jak funguje gobliní komunita
zdroj: Archiv

Budovatelská strategie Goblins of Elderstone vám předvede, jak funguje gobliní komunita

2. 11. 2017 12:33 | Preview | autor: Patrik Hajda |

Znáte ty malé zelené potvůrky, které ve většině hrách figurují jako výukoví nepřátelé? Kdo ví, proč si právě je stvořitel zvolil za fackovací panáky, kterých se zbavíte jednou ranou prvním nalezeným klackem. Ale napadlo vás někdy, že i goblini mají své životy, rodiny a celé komunity? Pokud ne, budovatelská strategie/ simulátor gobliních kmenů Goblins of Elderstone vám doplní znalosti.

BanishedRimworld a série Anno a Settlers jsou hry, jimiž se před dvěma lety inspirovali novozélandští vývojáři ze studia Lost Goblin, když navrhovali hru z pohledu té „zlé“ strany. A tyto kořeny jsou v ní dobře patrné. Malá skupinka roztomilých goblinů se rozhodne založit si osadu na zelené louce, která co nevidět přeroste v široko daleko známou komunitu nevyzpytatelných mužíčků.

Goblini sami o sobě moc rozumu nepobrali, na tom se v Goblins of Elderstone nic nemění. Na druhou stranu dokáží být poslušní jak psi. Když jim dáte, co potřebují, vykonají, co potřebujete vy. Jeden se vydá na sběr surovin, druhý z nich začne stavět budovy, třetí uvaří ostatním pivo, čtvrtý z něj část prodá cizincům a stařešina se postará, aby se celý kmen nezprotivil bohům.

zdroj: Archiv

Jakmile ale jejich potřeby ignorujete, začnou se objevovat následky tohoto opomenutí. Může to začít drobnými krádežemi, ale velmi rychle se goblini začnou vraždit mezi sebou, opustí váš kmen, v lese si založí vlastní a následně vás napadnou a vypálí vám celou vesnici. Pěkně nestabilní sebranka.

Když však budete příkladným vůdcem, možná se vám povede dovést váš netradiční lid k vítězství. V zemi Elderstone totiž nejste sami, ale sdílíte ji s dalšími rasami. Jsou zde nudní lidé, namyšlení elfové, nabručení trpaslíci a smradlaví orci. Je jen na vás, zda si zemi podmaníte obchodní cestou, přes lásku k bohům nebo krveprolitím.

Kromě dobývání světa se také musíte sami bránit před těmi, kdo si zvolili válečnou strategii. A do toho všeho čelíte důležitým příběhovým událostem. Rozhodnete se vyhovět labutí princezně pěti tučnými žábami, abyste za odměnu spatřili zázrak? Nebo to na ní zkusíte se dvěma vyhublými žábami? A vůbec, je to cizinka, kašlat na ní… Příběh má grády především díky rukopisu Edwina McRae, který stojí za narativní stránkou Path of Exile.

Goblins of Elderstone si před rokem prošla úspěšnou kickstarterovou kampaní a její podporovatelé si užívají alfa verzi již od letošního ledna. Brzy se však dočkají i ostatní hráči, kteří budou moci z kraje příštího roku zainvestovat do early accessu na Steamu. V něm si hra pobude 6-12 měsíců v závislosti na zpětné vazbě a množství přidávaného obsahu.

zdroj: Archiv

Nejnovější články