Boom Boom Rocket a Pursuit Force Extreme Justice
zdroj: tisková zpráva

Boom Boom Rocket a Pursuit Force Extreme Justice

18. 1. 2007 19:19 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

EA vstupuje na XBLA a Pursuit Force 2 na PS2 a PSP! Pokud se v těch zkratkách trochu ztrácíte nezoufejte, jsou pro vás připraveny následující instruktážní řádky.

V prvním případě je samozřejmě řeč o spol. Electronic Arts, která se rozhodla vstoupit na otevřený trh Xbox Live Arcade (XBLA) v rámci platformy Xbox 360. Prozatím jen na pozici vydavatele hříčky nazvané Boom Boom Rocket (viz ilustrační screeny níže), což má být rytmická hudební akce od Bizzare Creations, tvůrců závodů v Project Gotham Racing 3 pro X360 a nebo nesmírně populárního XBLA projektu Geometry Wars. Půjde tedy o premiérovou EA aktivitu na XBLA, nakolik bude tenhle jejich krok povedený zjistíme už na jaře, kdy má hra vyjít. Její koncepce bude založená na umně načasovaných, resp. vámi aktivovaných explozích raket, jež prolétávají skrze 3D panoráma města, čímžto máte vytvářet potřebnou hudební kulisu. Precizní timing výbuchů vede k více spektakulárním efektům a deseti originálním songům, jež má mít na svědomí Ian Livingstone. Vedle singleplayerového módu tu je ještě versus multiplayer - na jedné konzoli. A v rámci online budou dostupné žebříčky nejlepších pro povědomí, jak si vlastně stojíte, v čemž bude hrát svou roli také prvotní volba obtížnosti.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva

Pursuit Force 2, resp. Pursuit Force: Extreme Justice, je pokračováním nepříliš úspěšné (a příliš monotónní) PSP akce, která se nyní, vyjma handheldu PSP, objeví také na PS2. Tvůrci z BigBig Studios chystají opět něco velkého (aspoň na papíře), byť se stále jedná o profláklé automobilové honičky v kombinaci se střílením, kde bude v hlavní roli mladý policista stíhající gangy v… ehm, nikoliv v New Yorku, při těch tamních zácpách by to asi nebylo moc adrenalinové, dění je zasazeno do fiktivního Capital City. Při tomhle pronásledování zločinců, kde přijde ke slovu precizní střelba odrovnávající posádku toho kterého dopravního prostředku, potažmo samotný automobil, znovu můžete mezi těmito rutinně přeskakovat v rytmu zběsilých kaskadérských filmů. Nicméně tentokráte se nadějete i o poznání silnějších kalibrů jako jsou tanky, vlaky, helikoptéry či letadla. A aby toho nebylo málo, v rámci běžného provozu tvůrci pamatovali třebas na motorky a nebo alternativu pronásledování pěkně po vlastních. K ruce máte mít čtyři specialisty (jako je chlapík jménem Ash ze Special Ops), co by eventuálně mohli usnadnit vaši práci, která se na PSP dočká multiplayeru pro čtyři hráče (lokální ad hoc), zatímco na PS2 je přislíbeno kooperativní hraní pro dva ve splitscreenu. V létě, kdy hra vyjde, budeme chytřejší.
zdroj: PR

mart

Nejnovější články